یافته محققان كانادایی؛

تأثیر داروی نقرس در كاهش برخی عوارض كووید ۱۹

تأثیر داروی نقرس در كاهش برخی عوارض كووید ۱۹

به گزارش سلامت محققان در مطالعات آزمایشگاهی پی بردند داروی ضدالتهابی و خوراکی معروف به کلشی سین در کاهش برخی عوارض بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان موثر است.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان مؤسسه قلب مونترال کانادا عنوان می کنند با عنایت به کمبود درمان های خوراکی موجود برای پیشگیری از عوارض کووید ۱۹ در بیماران سرپایی و همینطور مشاهده مزیت کلشی سین در بیماران مبتلا به کووید ۱۹، این داروی ضد التهاب را میتوان بعنوان درمانی برای افرادی که در معرض عوارض این بیماری هستند در نظر گرفت.
این مطالعه که در برزیل، کانادا، یونان، آفریقای جنوبی، اسپانیا و آمریکا انجام شده است به ارزیابی
توانایی کلشی سین در کاهش خطر عوارض در ارتباط با کووید ۱۹ در بیماران سرپایی بالای ۴۰ سال با حداقل یک عامل خطر برای پیشرفت بیماری پرداخته است.
دکتر «ژان کلود تاردیف»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «با توجه به پاندمی فعلی، در حالیکه منتظر مصونیت تعدادی از طریق واکسیناسیون در سرتاسر جهان هستیم، احتیاج به درمان هایی برای جلوگیری از عوارض کووید ۱۹ در میان بیمارانی که به این بیماری مبتلا می شوند، همچنان باقی است. مطالعه ما نشان داد که میتوان از کلشی سین برای کاهش عوارض برخی بیماران مبتلا به این بیماری بهره برد.»
داروی کلشی سین یک داروی ضدالتهاب ارزانقیمت و به سادگی در دسترس می باشد. به صورت خوراکی و برای درمان نقرس، تب مدیترانه ای و پریکاردیت تجویز می شود.
این مطالعه شامل ۴۴۸۸ بیمار سرپایی بالای ۴۰ سال مبتلا به کووید ۱۹، با حداقل یک عامل خطر شناسایی شده برای عوارض این بیماری (به عنوان مثال دیابت، فشار خون بالا، بیماری تنفسی شناخته شده، چاقی) بود. بیماران به صورت تصادفی کلشی سین (۰.۵ میلی گرم دو بار در روز به مدت سه روز و پس از آن یک مرتبه در روز) یا دارونما به مدت ۳۰ روز دریافت نمودند.
همچنین محققان مشاهده نمودند خطر ذات الریه التهابی ویروسی در بیماران کرونایی دریافت کننده این دارو کمتر شد.

1400/03/15
12:56:36
5.0 / 5
922
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سلامت