میثاق نامه تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ به امضا رسید

میثاق نامه تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ به امضا رسید

آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا 248 در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرکت پنها (پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران) به امضا رسید.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای، آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ امروز (پنجشنبه) با حضور امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، سیروس وطن خواه مقدم رئیس مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، محمد سرور رئیس اورژانس هوایی کشور، آرش خدایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته، امیر سرتیپ دوم خلبان مجتبی روحانی مدیر عامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران و تعدادی از مسئولین کشوری در شرکت پنها (پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران) انجام شد.
این میثاق نامه در آستانه چهل و دومین سالگرد طلیعه فجر انقلاب اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان و شهدای انقلاب و دفاع مقدس و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی در سال مزین به شعار جهش تولید و در امتداد تقویت و توسعه تولید ملی در پروژه تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ به امضا حاضرین رسید.
منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته در این آیین اظهار داشت: در سند جامع هوا فضا به دنبال تولید بالگردهای نیمه سنگین هستیم که این هدف یک مصوبه قانونی می باشد.
وی با اشاره به اینکه بالگرد ملی صبا ۲۴۸ در رده بالگردهای نیمه سنگین شناخته می شود، اظهار داشت: شرکت پنها با وجود بودجه کم و محدودیتی که داشت توانست این نمونه بالگرد را تولید نماید که موضوع قابل توجهی است و خوشحالیم که امروز این پروژه باردیگر در دستور کار قرار گرفته است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته، ساخت بالگرد را یک پروژه بسیار پیچیده و دارای سیستم ها و زیر سیستم مختلف دانست و اشاره کرد: تولید بالگرد دارای ابعاد مختلفی است که ساخت آنرا بسیار دشوار کرده است. خوشبختانه امروز توسط شرکت پنها به این فناوری راهبردی دست یافته ایم.
منطقی، تولید انبوه بالگرد در کشور را نیازمند ایجاد یک شبکه فناوری و تولید تجهیزات با مرکزیت پنها دانست و اشاره کرد: با میثاق نامه امروز موضوع ایجاد شبکه ای منسجم را دنبال می کنیم؛ البته نیازمند ایجاد یک شبکه صنعتی پیشرفت نیز هستیم تا بتوان در کنار تولید بالگرد، شبکه خدمات این تیپ بالگردها را نیز ایجاد نماییم که بحث پشتیبانی را به خوبی انجام دهیم.
وی افزود: توسعه صنعت بالگردی نیاز به شکل گیری شبکه صنعتی پیشرفته و شبکه فروش دارد که نشان میدهد این کار بسیار پیچیده و دارای ابعاد مختلف است، پس نیازمند همکاری و برنامه ریزی دقیق و گسترده دراین زمینه هستیم.


1399/11/19
20:54:10
0.0 / 5
1009
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت