سردار جلالی:

فداكاری آتش نشانان تداعی كننده حماسه آفرینی های دفاع مقدس است

فداكاری آتش نشانان تداعی كننده حماسه آفرینی های دفاع مقدس است

سلامت: رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور در پیامی به مناسبت هفتم مهر، روز آتش نشانی و ایمنی، فداكاری آتش نشانان را تداعی كننده حماسه آفرینی های دفاع مقدس دانست.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار غلامرضا جلالی در این پیام اضافه کرد: آتش نشانان نماد مجاهدت، از خودگذشتگی و فداکاری و جلوه آمادگی، ورزیدگی و مهارت در مقابله با مخاطرات و حوادث هستند.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: آتش نشانان سربازان خط مقدم پدافند غیرعامل در دفاع از شهرها برابر حوادث و تهدیدات نوین و حفاظت از مردم و بازوی عملیاتی افزایش ایمنی و ارتقای تاب آوری در شهرها هستند.
سردار جلالی در این پیام با تاکید بر این که آتش نشانان قهرمانان بی ادعایی هستند که مردم شهر به آنان می بالند، اضافه کرد: هرگاه همه از خطر می گریزند این آتش نشانان هستند که به دل خطر یورش می برند.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این پیام خود اشاره کرد: هفتم مهر ماه یادآور حماسه آفرینی آتش نشانان در اطفاء حریق پالایشگاه آبادان است اما کارنامه ایثارگری های این حماسه سازان پر از برگ های زرین ماندگار است؛ مردم ایران هیچگاه آن چه در پلاسکو گذشت و آتش نشانانی که جاودان شدند، فراموش نخواهد کرد.
سردار جلالی اشاره کرد: بااینکه این خدمتگزاران بی ادعا همیشه برای ایثارگری در هر حادثه و خطری آماده اند اما شایسته این است که بجای اینکه بار مقابله با حوادث و مخاطرات در شهرها را به دوش آتش نشانان انداخته و جانشان را به خطر بیندازیم تلاش نماییم قوانین، مقررات و الزامات ناظر بر ایمنی در شهرها را افزایش داده و استانداردهای نوین و سخت گیرانه ایمنی را در همه ارکان، سازه ها و تاسیسات شهری پیاده نماییم.
وی در پیام خود افزود: سازمان پدافند غیرعامل کشور در عمل به وظایف و رسالت خود برای ارتقای تاب آوری شهرها، تا حالا ۵۱ شهر کشور را با کمک شهرداری ها به تجهیزات مقابله با جنگ نوین تجهیز کرده است.
سردار جلالی اضافه کرد: همین طور سند استراتژیک پدافند شهری را با هدف ارتقای تاب آوری شهری در شرایط بحران، تشکیل مرکز فرماندهی و کنترل واحد در شرایط بحران، ساماندهی مراکز پرخطر در شهرها و ساماندهی مراکز ذخیره حیاتی تهیه و تدوین کرده است. این سند حفاظت و صیانت از مردم و زیرساخت ها را در دستور کار دارد و نشان میدهد که چگونه باید از مردم و نیازهای اساسی آنان مقابل تهدیدات نوین حفاظت شود.
وی در این پیام ضمن گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی و یاد و خاطره همه شهدای آتش نشان اشاره کرد: به همه دلاورمردان و ایثارگران آتش نشان خداقوت می گویم و مجاهدت خالصانه شما عزیزان را در راه ارتقای توان دفاعی کشور برابر تهدیدات نوین و حفاظت از مردم ارج می نهم. از خداوند متعال سلامتی و موفقیت در خدمت به میهن عزیزیمان را خواستارم.
به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، روز هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی در ایران است. طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد.
این روز با هدف ترویج ایمنی و پیش گیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.منبع:

1399/08/01
12:46:34
5.0 / 5
1275
تگهای خبر: استاندارد , سلامت , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت