رئیس سازمان اورژانس كشور:

تماسهای اورژانس از زمان انتشار كرونا در ایران ۴ برابر شده است

تماسهای اورژانس از زمان انتشار كرونا در ایران ۴ برابر شده است

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: تماسهای اورژانس از زمان انتشار كرونا در ایران چهار برابر شد به صورتی كه در مواجهه با این تعداد تماس تصمیم به راه اندازی یك مركز پاسخگویی به سؤالات مردمی در مورد این ویروس در محل سازمان اورژانس كشور گرفتیم.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، این مطلب را پیرحسین کولیوند در یک برنامه تلویزیونی عنوان نمود و اظهار داشت: سازمان اورژانس کشور پس از زلزله کرمانشاه تصمیم به تشکیل یک تیم واکنش سریع گرفت که ضمن عرضه خدمات فوریت های پزشکی در زمان بحران با تمام تجهیزات به هموطنان خدمات عرضه می دهند.
وی افزود: تیم عملیات ویژه سازمان اورژانس کشور از آغاز انتشار کرونا هم با گذراندن دوره های تخصصی مواجهه با کرونا، در کنار هموطنان بودند و ۱۰۰ در صد انتقال بیماران کرونائی توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ انجام شد.
رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: از زمان انتشار ویروس منحوس کرونا در کشور ۱۹۰۰ نفر از پرسنل سازمان اورژانس کشور به بیماری کرونا مبتلا و چهار نفر هم شهید شدند.
کولیوند ضمن خدا قوت به همه پرسنل سازمان اورژانس کشور روحیه تکنسین های اورژانس را جهادی خواند که با عشق و علاقه به هموطنان خدمات عرضه می کنند.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
وی افزود: اطلاعات مردم نسبت به ویروس کرونا بهتر شده است، سامانه ۴۰۳۰ پاسخگوی سوالات مردم است به صورتی که مبتلا شدگان در مرحله اول می توانند به مراکز ۱۶ ساعته و ۲۴ ساعته به صورت سرپایی رجوع کنند، در غیر این صورت ما با اعزام همکارانمان در مراکز فوریت های پزشکی مبادرت به بستری کردن بیماران بدحال می نماییم.
رئیس سازمان اورژانس کشور علایم گوارشی را از عمده ترین مشکلات شایع بیماری کرونا دانست و اضافه کرد: متاسفانه کرونا علایم جدیدی را از خود نشان داده و این ویروس بسیار عجیب و غریب است.
کولیوند با اشاره به اینکه مردم هر وقت احساس نگرانی کردند می توانند با سامانه ۱۱۵ تماس بگیرند، اظهار داشت: ما برای مردم کم نمی گذاریم، اگر زمانی علایم سرفه همراه با تب و درد عضلانی بود حتما به مراکز درمانی رجوع کنند و سفارش های پزشکی را جدی بگیرند.
رعایت بهداشت سلامت مردم را تضمین می کند
وی با اشاره به اینکه از مردم خواهش می نماییم تا بهداشت فردی و اجتماعی را رعات کنند، افزود: مردم باید همواره از ماسک استفاده کنند و به شستشوی مکرر دستان خود بپردازند، همینطور باید از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کرده و در تجمعات حضور پیدا نکنند.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه رعایت بهداشت هزینه های کمتری دارد و می تواند سلامت مردم را بیشتر تضمین کند، اظهار داشت: باید اصول بهداشتی را رعایت نماییم، تیم سلامت و پزشکی از جان مایه می گذارند و نباید به آنها فشار وارد نماییم.
وی اظهار نمود: همکاران ما وارد میدان جنگ با کرونا شده اند. هرگاه یکی از آنها بیمار و آلوده به کرونا می شود حداقل یک ماه از چرخه کار خارج شده و فشار مضاعفی بر سایر همکاران وارد می شود؛ ازاین رو از مردم درخواست می نماییم تا بیشتر مراعات کنند تا فشار کمتری بر روی کادر درمان وارد باشد.
منبع:

1399/06/21
18:01:04
5.0 / 5
1127
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سلامت