گزارش جدید محققان؛

محافظت داروی آسم در مقابل واکنش شدید افراد مبتلا به آلرژی غذایی

محافظت داروی آسم در مقابل واکنش شدید افراد مبتلا به آلرژی غذایی

به گزارش سلامت، تحقیقات جدید نشان داده است داروی آسم Xolair که به صورت قابل توجهی احتمال حملات شدید آسم را در بیماران می کاهد، در مقابل آلرژی های غذایی هم موثر است.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، داده های جدید نشان داد که تزریق مختلف Xolair در یک دوره چند هفته ای، شدت بیماری و واکنش های آلرژیک را در بعضی از بزرگسالان و کودکان یک ساله که به بادام زمینی و سایر مواد غذایی مانند شیر، تخم مرغ و گندم حساسیت دارند، می کاهد.
دکتر «شارون چینتراجا»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه استنفورد، اظهار داشت: «من هیجان زده هستم که ما یک درمان جدید امیدوار کننده برای بیماران آلرژیک به چند مواد غذایی یافتیم. این رویکرد جدید واکنش های بسیار خوبی را برای خیلی از غذاهایی که سبب ایجاد آلرژی در آنها می شود، نشان داد.»
دکتر «رابرت وود»، مدیر بخش آلرژی و ایمونولوژی کودکان در دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز در مریلند و سرپرست این مطالعه، اضافه کرد: «بیمارانی که تحت تاثیر آلرژی های غذایی قرار می گیرند، روزانه با خطر واکنش های تهدیدکننده جان به علت قرار گرفتن در معرض تصادفی این مواد خوراکی مواجه می شوند. این مطالعه نشان داد که Xolair می تواند لایه ای از محافظت را در مقابل قرار گرفتن در معرض تصادفی آنها ایجاد نماید.»
با گنجاندن چندین غذا در این مطالعه، محققان توانستند ثابت کنند که Xolair یک واکنش آلرژیک را می کاهد، حتی اگر یک فرد چندین غذا را که به آنها حساسیت دارد، در یک زمان مصرف کند.
هیچ درمانی برای آلرژی غذایی وجود ندارد و تنها درمان تأیید شده توسط سازمان غذا و دارو آمریکا، Palforzia است که یک ایمونوتراپی خوراکی برای آلرژی بادام زمینی در کودکان بین ۴ تا ۱۷ سال است.
محققان خاطرنشان کردند که برای درک بیشتر این که چگونه Xolair می تواند به افراد مبتلا به آلرژی غذایی کمک نماید، به تحقیقات بیشتری نیاز است.


منبع:

1402/12/13
14:59:46
5.0 / 5
218
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سلامت