پژوهشگران كانادایی پی بردند؛

تأثیر مصرف طولانی مدت داروهای ضدافسردگی در بیماران دوقطبی

تأثیر مصرف طولانی مدت داروهای ضدافسردگی در بیماران دوقطبی

به گزارش سلامت، یک کارآزمایی جدید نشان داده است که داروهای ضد افسردگی مدرن می توانند برای درمان طولانی مدت بعضی از بیماران مبتلا به اختلال دوقطبی موثر باشند.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دستورالعمل های فعلی استفاده از داروهای ضد افسردگی را در این بیماران به علت نگرانی از این که داروها سبب ایجاد یک دوره شیدایی شوند، منع می کند.
اما محققان دریافتند بیماران دوقطبی که یک سال تمام از داروهای ضدافسردگی استفاده می کردند، نسبت به افرادی که بعد از دو ماه به دارونما تغییر می دادند، دوره های خلقی کمتری داشتند.
دکتر «لاکشمی یاتهام»، سرپرست روانپزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، اظهار داشت: «این نتایج باید رویه را تغییر دهد و افراد بیشتری را قانع کند که حداقل برای بعضی از بیماران، ادامه داروهای ضد افسردگی یک استراتژی خوب است».
با این حال، کارآزمایی بالینی پشتیبانی قطعی برای داروهای ضد افسردگی عرضه نمی دهد.
دوره های افسردگی برای پزشکان بسیار نگران کننده است چونکه خطر خودکشی را با خود به همراه دارد. محققان در یادداشت های پس زمینه گفتند که مبادرت به خودکشی و مرگ در طول دوره های افسردگی حداقل ۱۸ برابر بیشتر از دوره های شیدایی در بیماران دوقطبی است.
یاتهام اظهار داشت: «داروهای ضد افسردگی مدرن مانند مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) امکان دارد مؤثرتر باشند، بخصوص اگر همراه با داروهای تثبیت کننده خلق و خوی با هدف کنترل دوره های شیدایی تجویز شوند.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1402/05/27
21:39:52
5.0 / 5
303
تگهای خبر: اختلال , افسردگی , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت