رییس سازمان غذا و دارو خبر داد

تأمین اسپری های تنفسی از مسیر تولید و واردات

تأمین اسپری های تنفسی از مسیر تولید و واردات

به گزارش سلامت، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه انواع اسپری هایی تنفسی ترکیبی در بازار موجود و قابل جایگزینی با اسپری های تک ماده موثره هستند، اظهار داشت: علاوه بر پیگیری تولید داخلی اسپری هایی تنفسی، واردات لازم تا رفع نیاز بازار در دستور کار است.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر حیدر محمدی عنوان کرد: اسپری های تنفسی مانند سالبوتامول و فلوتیکازون جزو اسپری هایی هستند که یک ماده موثره در آنها به کار رفته است و برخی اسپری ها به منظور افزایش اثربخشی، تلفیقی از ۲ ماده موثره هستند که طبق نظر پزشک معالج قابل جایگزینی با اسپری های موجود هستند.
وی ادامه داد: مشکل تأمین بعضی از اسپری های تنفسی در ارتباط با تأمین گاز مخصوص مورد نیاز است که به منظور تأمین اسپری های تنفسی (سالبوتامول و فلوتیکازون) که حاوی تک ماده موثر هستند، رفع موانع تولید داخل درحال پیگیری بوده و به زودی از راه واردات هم تأمین خواهد شد.
رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: هیچ محدودیتی در تأمین اسپری های ترکیبی وجود ندارد؛ این اسپری ها به وفور در داروخانه ها موجود است و قابلیت جایگزینی با سایر اسپری های دارای عملکرد مشابه را در صورت تایید پزشک معالج دارند.
محمدی در مورد تأمین آنتی بیوتیک ها اظهار داشت: باوجود افزایش چند برابری مصرف این داروها طی ماه های اخیر، میزان تأمین هم چندین برابر ماه های گذشته سرعت پیدا کرده است و از سویی واردات سرم هم همچنان در دستور کار قرار دارد تا تأمین دارو تضمین شود.
منبع:

1401/10/26
11:18:38
5.0 / 5
425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت