مدیركل انتقال خون استان كرمانشاه:

تعداد پایگاه های انتقال خون در استان کرمانشاه افزایش می یابد

تعداد پایگاه های انتقال خون در استان کرمانشاه افزایش می یابد

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به این که از شروع امسال پایگاه های انتقال خون در شهرستان های استان بصورت منظم فعالیت می نمایند، اظهار داشت: اگر استقبال مردم در این شهرستان ها برای اهدا خون زیاد باشد، تعداد پایگاه ها و تیم های اعزامی به شهرستان ها را افزایش می دهیم.


دکتر «مریم میرزاده» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک ۹ مرداد روز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدا خون، اضافه کرد: فعالیت پایگاه های انتقال خون در شهرستان ها قبلا منظم نبود اما الان و از شروع سال اعزام تیم ها به شهرستان های کنگاور، اسلام آبادغرب و قصرشیرین هفته ای یک روز، شهرستان سنقر ماهی ۲ بار و شهرستان های پاوه و روانسر ماهی یک روز در دستور کار قرار داشته و این روند ادامه دارد.
برای امسال افزایش ۲۰ درصدی خون گیری را پیش بینی کرده ایم
وی از رایزنی با فرمانداران صحنه و جوانرود برای اعزام تیم و فعالیت پایگاه های انتقال خون در این شهرستان ها آگاهی داد و توضیح داد: در سه سال قبل کرونا و مشکلات اقتصادی، رفت و آمد و تردد را برای بیشتر مردم سخت و هزینه آور کرده پس اهتمام داریم تا حد امکان ما به سمت مردم برویم.
مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه همین طور با اشاره به این که برای امسال افزایش ۲۰ درصدی خون گیری را پیش بینی کرده ایم اظهار داشت: در سه ماه سپری شده از سال جاری هم افزایش میزان خون گیری داشتیم اما در چند هفته اخیر به سبب افزایش دما و اوج گیری باردیگر کرونا، تعداد مراجعه کنندگان کم شده که امیدواریم شاهد حضور باردیگر مردم در مراکز انتقال خون باشیم.
میرزاده در ادامه گفت: ذخایر خونی ما الان به ۶ روز کم شده و این در حالیست که پلاکت فقط سه روز قابل نگه داری است پس حضور مردم برای اهدا خون زمان و روز مشخصی ندارد و نیاز به اهدا خون همیشگی است.
وی از از مردم نیک اندیش کرمانشاه خواست برای اهدا خون مراجعه کنند تا ذخایر خونی به ۱۰ روز برسد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

1401/05/09
13:07:22
5.0 / 5
516
تگهای خبر: كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت