مرگ دختر نخبه اهوازی به سبب عمل زیبایی

مرگ دختر نخبه اهوازی به سبب عمل زیبایی

سلامت: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از اهدای اعضای بدن دختری که به سبب عمل زیبایی گرفتار مرگ مغزی شده بود، آگاهی داد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، عرفان مردانی در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی نوشت: بامداد امروز پنج شنبه ۲۰ آبان در بیمارستان گلستان اهواز اعضای بدن نوجوان ۱۹ ساله رتبه ۷۰ کنکور که در پی انجام عمل زیبایی گرفتار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده اش به بیماران نیازمند اهدا شد.
وی اضافه کرد: متأسفانه این دختر ۱۹ ساله چند روز پیش با مراجعه به یک کلینیک زیبایی تحت عمل توسط افراد غیرمتخصص قرار گرفت و به سبب دریافت دوز بالای دارو گرفتار ایست قلبی تنفسی شد و پس از چند روز بستری در بیمارستان، با تائید مرگ مغزی امروز با رضایت خانواده، دو کلیه و یک کبدشان به بیماران نیازمند پیوند زده شد.
مردانی بیان کرد: امیدواریم با برخورد قاطع با هرگونه مداخله غیراصولی در امور پزشکی و آگاهی عمومی و هوشیاری خانواده ها دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی و از دست دادن جوانان نباشیم.
به گزارش سلامت به نقل از مهر، چند روز قبل دختر جوان نخبه ۱۹ ساله اهوازی به دنبال تزریق دارو برای عمل زیبایی توسط افراد غیرمتخصص در یکی از کلینیک های شهر اهواز گرفتار ایست قلبی تنفسی شد و بعد از چندین بار CPR تلاش کادر پزشکی برای نجات وی بی نتیجه ماند و گرفتار مرگ مغزی شد.
این دختر ۱۹ ساله موفق به کسب رتبه ۷۰ کنکور سراسری شده بود.
روز گذشته در همین زمینه رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار نمود: این مرکز توسط اداره اماکن نیروی انتظامی و اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی و پلمب شد.
فرهاد ابول نژادیان اضافه کرد: تمامی مراکز بدون مجوز توسط اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی و توسط کمیسیون ماده ۱۱ که متشکل از سازمان نظام پزشکی، سازمان تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور است برخورد و به مراجع قضائی معرفی می گردند.


منبع:

1400/08/21
13:12:34
5.0 / 5
671
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سلامت