زنگ خطر قرمز شدن اصفهان با شیوع موج پنجم كرونا به صدا درآمد

زنگ خطر قرمز شدن اصفهان با شیوع موج پنجم كرونا به صدا درآمد

سلامت: سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان اظهار داشت: با ورود موج پنجم کرونا و شتاب انتشار آن و تغییر رنگ شهرستان ها، اصفهان در معرض خطر قرمز شدن قرار دارد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، حجت الله غلامی عصر روز سه شنبه در حاشیه برگزاری ستاد کرونای استان با اشاره به ارائه گزارش آخرین وضعیت کرونا در شهرستان های استان گفت: وضعیت استان تا هفته قبل متعادل و بین زرد و نارنجی بود اما حالا پنج شهرستان ما که در وضعیت زرد قرار داشت نارنجی شده و تعداد کل شهرستان های زرد استان به ۹ شهرستان رسیده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۵ شهرستان استان وضعیت نارنجی دارند که باید رعایت دقیق دستور العمل ها در دستور کار قرار بگیرد.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای اصفهان با هشدار در باره تغییر زنگ خطر شهرستان ها به وضعیت قرمز اشاره کرد: باتوجه به گرمی هوا و ضرورت چرخش هوا، باز بودن در و پنجره ها سفارش می شود برای اینکه این کار می تواند به جلوگیری از شیوع بیماری کرونا کمک نماید.
وی افزود: همین طور برای کنترل شیوع ویروس کرونا در استانهای مجاور شرقی و جنوبی که در وضعیت قرمز دارند، مانند یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر، طرح جامع هوشمند منع تردد در مسافرت از این استانها به استان اصفهان و بالعکس برقرار شده است.
غلامی اظهار داشت: درحال برنامه ریزی هستیم تا از فردا تردد در محورهایی را که به استانهای قرمز منتهی می شود، ممنوع اعلام نماییم.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان در بخش دیگر از صحبت های خود به موضوع برگزاری کنکور از فردا به مدت چهار روز نیز اشاره نمود و اضافه کرد: از بامداد فردا آزمون کنکور در ۲۷ شهر استان برگزار می گردد که برای رعایت پروتکلهای بهداشتی، هماهنگی خوبی بین دانشگاه ها و مراکز برگزاری آزمون و علوم پزشکی برقرار شده است.
وی با اشاره به ضدعفونی کردن محل های برگزاری آزمون توسط مراکز بهداشتی اظهار داشت: خانواده ها نگران فرزندان خود نباشند و در محل آزمون تجمع نکنند، برای اینکه با نیروی انتظامی هماهنگ شده که با کمک سایر دستگاهها از تجمع خانواده ها جلوگیری شود.
غلامی همین طور از فعالیت مترو در روز جمعه بدلیل کنکور آگاهی داد و اضافه کرد: با هماهنگی شهرداری تعداد اتوبوس های متتهی به مراکز آزمون افزایش پیدا خواهدنمود.
وی افزود: حتی در داخل دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی نیز تعدادی اتوبوس برای جابه جایی رایگان پیش بینی شده است.
به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، در ۲۴ ساعت اخیر یک هزار و ۹۷۲ بیمار مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه نموده اند که از این تعداد تست ۵۷۷ نفر، مثبت بوده است.


1400/04/09
10:09:48
5.0 / 5
717
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت