واكسن ایران بركت كرونای آفریقایی را كاملا خنثی كرد

واكسن ایران بركت كرونای آفریقایی را كاملا خنثی كرد

به گزارش سلامت آزمایش خون داوطلبانی که واکسن کوو ایران برکت به آنها تزریق شده بود ثابت کرده ا ست آنتی بادی تولیدشده در بدن این افراد قادربه شکست واریانت آفریقایی کووید ۱۹ است.


اطلاعیه منتشره امروز یک شنبه شرکت تولید کننده واکسن ایرانی وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام عنوان کرده است: با انجام آزمایش روی خون ۱۰ نفر از افرادی که در فاز اول و ۳۰ نفر از کسانی که در فاز دوم مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت داوطلب شده بودند، ثابت شد آنتی بادی تولیدشده در بدن این افراد قادر به شکست واریانت آفریقایی کووید ۱۹ است.
این گزارش می افزاید: تحقیقات و تست خنثی سازی روی خون این داوطلبان بعد از آن صورت گرفت که نمونه ای از سویه آفریقایی ویروس در اختیار دانشمندان دارویی ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفت و این ویروس بعد از انتقال به سلول روی خون این افراد که دو دوز از واکسن را دریافت کرده بودند تست شد و نهایتا آنتی بادی خون این افراد موفق به مهار ویروس شد.
در ادامه آمده: پیش از این هم آنتی بادی خون داوطلبان تزریق این واکسن روی واریانت انگلیسی کرونا تست و موفقیت این واکسن در آنجا هم ثابت شده بود.
اطلاعیه شرکت دارویی شفا فارمد درمورد عملکرد واکسن کوو ایران برکت خاطرنشان کرده است: نمونه سویه هندی ویروس هم اخیرا به دست محققان این مجموعه رسیده و در حال انتقال آن روی سلول و انجام تست خنثی سازی آن هستند که بعد از آخر تحقیقات، نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید.


1400/04/07
13:45:02
5.0 / 5
922
تگهای خبر: تولید , دارو , كرونا , واكسن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت