زالی:

سیر نزولی كرونا در تهران متوقف شده است

سیر نزولی كرونا در تهران متوقف شده است

به گزارش سلامت فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ضمن اشاره به کاهش میزان بستری ها در مراکز درمانی اعلام نمود: سیر نزولی کرونا در پایتخت متوقف شده است.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، علیرضا زالی عصر دوشنبه در اینباره به خبرنگاران اظهار داشت: میزان بستری در بخش مراقبت های ویژه در تهران کماکان سیر ثابتی دارد و در ۲۴ ساعت گذشته هشت هزار و ۷۴۷ بیمار به صورت سرپایی به مراکز بهداشت و درمان رجوع کردند.
وی تصریح کرد: تهران و سایر شهرستان ها وضیعت نارنجی دارند که البته از اوایل هفته سوم خرداد کاهش نزولی بیماری در تهران متوقف شده و سرعت کاهش بیماری کندتر شده است.
به گفته وی، در هفته چهارم خرداد ماه نسبت به هفته سوم خرداد ماه ۳.۳ درصد رشد در مراجعات سر پایی داشتیم که یک زنگ خطر جدی برای ما تلقی می شود.
وی تصریح کرد: بیماران جدید بستری در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱۹ بیمار بوده که ۱۶۲ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران عنوان کرد: تعداد کلی بیماران بستری در استان تهران چهار هزار و ۱۹۲ بیمار است که هزار و ۱۵۲ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، نکته مهم این است که در مقابل ۷۱۹ بیمار جدید تنها ۶۵۴ بیمار ترخیص شدند و میزان ترخیص کمتر از میزان بستری جدید است.
وی درباره واکسیناسیون در تهران اضافه کرد: تهران جزو پنج استان پیشتاز از نظر سالمندی است، آمارها نشان داده است در هفته سوم وچهارم خرداد ماه میزان مرگ و میر در گروه سنی بالای ۷۰ سال نسبت به زمان مشابه کمتر شده که میتوان پیش بینی نمود از آثار واکسیناسیون باشد.
فرمانده ستاد مقابله با کروان در کلانشهر تهران از معاونت بهداشت درخواست نمود که مقادیر مناسب تر و تعداد مکفی واکسن در اختیار قرار گیرد و اضافه کرد: دو اولویت اصلی ما در تهران اولا واکسن دز دوم گروه های بالای ۷۰ سال است و دوم افراد بالای ۷۰ سال که دز اول واکسن را دریافت نکردند.
وی بار دیگر تصریح کرد: کماکان رعایت شیوه نامه های بهداشتی بهترین واکسن است و از شهروندان می خواهیم همچنان در مراکز تجمعی حضور پیدا نکنند و برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی همچون با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از این وسایل استفاده کنند.منبع:

1400/03/31
23:01:51
5.0 / 5
770
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت