قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

تولید واكسن فخرا روز ولادت امام رضا (ع) در مشهد شروع می شود

تولید واكسن فخرا روز ولادت امام رضا (ع) در مشهد شروع می شود

ایرنا- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: مرحله تجاری و توسعه صنعتی واکسن ˮفخراˮ با مساعدت آستان قدس رضوی و شرکت دارو سازی ثامن همزمان با سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) روز اول تیرماه با حضور وزرای بهداشت و دفاع در مشهد شروع خواهد شد.


مالک رحمتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: آستان قدس رضوی در مقابله با کرونا بدون سهم نبوده و از روز اول همه شرکتهای ما هر کمکی که توانستند به مجموعه های داخلی انجام دادند و از نظر رعایت پروتکل های مقابله با کرونا هم آستان قدس رضوی بگفته مسئولان در رابطه با این قضیه بهترین عملکرد را داشته است.
وی با اشاره به برنامه های دهه کرامت آستان قدس رضوی افزود: در این دهه ۲۲۰ برنامه متنوع اجرا خواهد شد همین طور شبکه ماهواره ای امام رضا(ع) و خبرگزاری آستان نیوز هم آغاز به کار خواهند کرد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مهم، ریل گذاری علمی و برنامه های کارشناسی برای همه کارهای آستان قدس رضوی است اضافه کرد: اولویت اساسی آستان برنامه محوری و توجه به نگاه کارشناسی علمی و استفاده از خرد جمعی است.
رحمتی اضافه کرد: تغییرات مختلفی در ساختارها انجام شد همچون آنها تبدیل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی به بنیاد راندمان موقوفات که همه تشکیلات اقتصادی آستان قدس ذیل این عنوان جمع شدند.
وی افزود: هر چه داریم از مردم است و هر چه هست وقف امام رضا(ع) است و ما باید طوری کار نماییم که موقوفات بهره ور باشد تا به وظیفه اصلی خدمت به زائر و مجاور بتوانیم عمل نماییم.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: بنیاد کرامت رضوی هم در راه رسالت اجتماعی آستان قدس رضوی فعالیت می کند و اگر بنا ست هر اقدامی صورت گیرد این بنیاد پیشقدم است و رویکرد ما در همه فعالیتها پیشرو، پیشران و الهام بخش بودن است.
رحمتی با اعلان اینکه سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی هم باتوجه به گفتمان و تمدن نوین اسلامی ایرانی تشکیل شد اضافه کرد: این سازمان با بسیج همه امکانات و موسسات تشکیل شد و ۱۲ دستگاه تخصصی در ذیل این سازمان قرار گرفت و معتقدیم هر کاری که در آستان انجام می شود باید الگویی برای دیگر جاها باشد.
وی به نقاط حاشیه شهر مشهد اشاره و بیان کرد: ساماندهی حاشیه شهر مشهد همچون کارهایی است که با همکاری سایر نهادها در حال انجام می باشد و آستان قدس رضوی زمین لازم را در اختیار نهادهای مسوول قرار داده و ساماندهی شروع شده است و در این راستا ۶ هزار واحد مسکونی در شهرک رجایی و باهنر مشهد هم ساخته خواهد شد.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: در این رابطه نباید نگاه گذرا، موسمی و فصلی داشت و امید است با هم افزایی و همفکری به این حرکت بزرگ سرعت داده شود و در ساماندهی حاشیه شهر از همه استانها سبقت بگیریم.
رحمتی درباب طرح تفصیلی بافت پیرامونی حرم هم اضافه کرد: در این خصوص بیش از ۲ دهه مجاوران حرم مطهر اذیت شده اند و به آنها کم توجهی شده است و به مجاوران و زندگی عادی و معمولی در بافت پیرامونی توجه نداشته ایم و کاری کرده ایم که مردم فرار کرده اند.
وی افزود: یکی از کارها این بود که طرح تفصیلی بافت پیرامونی حرم با رویکرد توجه همزمان به زائر و مجاور اصلاح گردد و این طرح را حمایت کردیم هر چند بطور کامل منطبق با ایده ما نبود اما بخش زیادی از مشکلات را رفع می کند.منبع:

1400/03/20
21:13:50
5.0 / 5
942
تگهای خبر: بهداشت , تمدن , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت