وزیر بهداشت عنوان كرد؛

محموله های جدید واكسن كووید ۱۹ در راهست

محموله های جدید واكسن كووید ۱۹ در راهست

به گزارش سلامت وزیر بهداشت، در ارتباط با وضعیت بیماری کرونا و برنامه واکسیناسیون گروه های مختلف جامعه، نکاتی را توضیح داد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، سعید نمکی، پس از ظهر یکشنبه در گفتگوی زنده خبری از شبکه خبر سیما، به عرضه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت و در مورد روند واکسیناسیون هم توضیحاتی عرضه داد.
وزیر بهداشت در ابتدا ضمن اشاره به روند نزولی موج چهارم کرونا در کشور، از همکاری مردم با برنامه های ستاد ملی کرونا قدردانی کرد و اظهار داشت: تشکر می کنم از روحانیت اهل سنت که با ما همراهی کردند. البته اندکی هم با ما همکاری نکردند.
وی اضافه کرد: یکی از سهمگین ترین امواج کرونا را با تلاش کادر درمان پشت سر گذاشتیم.
نمکی اظهار داشت: ما چند روش را برای کنترل موج چهارم به کار بستیم که همچون ممنوعیت جراحی های غیر اورژانسی و همینطور راه اندازی بستری های موقت و…، همچون اقدامات ما بود.
وی افزود: همان گونه که قول داده بودم، اجازه ندادیم هیچ بیماری پشت در بیمارستان بماند و به خوبی توانستیم بیماری را مدیریت نماییم.
نمکی اضافه کرد: اگر نگاهی به رنگ بندی در ۳۱ فروردین که سراسر آتش بود، در ۲۵ اردیبهشت به وضعیتی رسیدیم که ۳۰۱ شهر قرمز را به ۳ شهر قرمز تبدیل کند.
وزیر بهداشت به برنامه واکسیناسیون اشاره نمود و اظهار داشت: مردم فقط از راه اطلاع رسانی های وزارت بهداشت برای واکسن اقدام نمایند. همه کسانی که جزو اولویت های ما بوده اند و جا مانده اند حتما واکسن را دریافت خواهند کرد.
نمکی اظهار داشت: محموله جدیدی از واکسن ظرف امروز و فردا به دست ما خواهد رسید و تا اواخر خرداد ۱۴۰۰ همه سالمندان واکسینه خواهند شد.
وی اضافه کرد: برخی از جوسازی ها که گفته می شود واکسن در بازار آزاد فروخته می شود، صد درصد کذب است. زیرا، در سامانه ای که داریم همه مشخصات ثبت می شود و امکان ندارد واکسن به بازار آزاد برسد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۲ هزار دوز واکسن تزریق کرده ایم که یک رکورد است و بزودی تا مرز ۳۰۰ هزار دوز تزریق در شبانه روز خواهیم رفت.

1400/02/27
22:16:26
5.0 / 5
791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت