رئیس سازمان اورژانس كشور خبر داد:

افزایش ۵۰ درصدی عملیات اورژانس برای بیماران كرونائی در دو هفته اخیر

افزایش ۵۰ درصدی عملیات اورژانس برای بیماران كرونائی در دو هفته اخیر

رئیس سازمان اورژانس کشور از افزایش 50 درصدی عملیات تکنسین های اورژانس 115 طی دو هفته گذشته برای بیماران کرونائی در سراسر کشور آگاهی داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت پنجمین روز از هفته سلامت اضافه کرد: طی روزهای گذشته تماسهای زیادی درباب کووید ۱۹ با شماره اورژانس ۱۱۵ انجام شد که کارشناسان و تکنسین های این مرکز با مشاوره دادن و اشتراک گذاشتن اطلاعات به سئوالات هموطنان درباب این بیماری پاسخ دادند.
وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۴۱ هزار و ۲۰۰ بیمار کرونائی در بیمارستان ها بستری هستند، افزود: از این شمار بیمار کرونائی ۳۵ هزار و ۲۰۰ نفر توسط اورژانس به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند که ۱۳ درصد بیماران بصورت سرپایی و بیمارستان ها تحت مراقبت قرار گرفتند و ترخیص شدند و الان در تهران ۹ هزار و ۳۱۰ بیمار بستری هستند که تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در فروردین امسال نسبت به فروردین ۹۹، ۷۲ درصد افزایش را در ماموریت های اورژانسی داشته ایم که بیشتر آنها مربوط به حوادث ترافیکی بوده است؛ ضمن اینکه استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان رضوی بیشترین حوادث ویژه را داشته اند.
کولیوند افزود: همین طور در فروردین امسال ۱۶ زلزله بالای ۴ ریشتر داشتیم که یکی از این زلزله ها ۵.۹ ریشتر بود که در بندر گناوه بوشهر صورت گرفت و ۱۴ مصدوم بر جای گذاشت، البته این تعداد به سبب ترس و فرار از حادثه مصدوم شدند. همین طور در زلزله ۵.۴ ریشتری مریوان کردستان نیز به سبب اضطراب و دلهره ۱۰ مصدوم داشتیم.
وی با اشاره به کاهش ۴۲ درصدی ماموریت مربوط به حوادث جوی در فروردین ۱۴۰۰ اظهار داشت: در طول این مدت رشد ۷۰ درصدی در نزاع ها را شاهد بودیم بطوریکه استان های آذربایجان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و مازندران بیشترین نزاع ها را داشته اند.
وی درباب استفاده از نقاهتگاه ها برای بیماران کرونائی نیز اظهار داشت: حدود ۱۴۰ هزار تخت در هتل ها و مهمانسرا ها آماده کردیم اما در موج های قبلی جهت استفاده از این مراکز استقبال خوبی نشد. برخی هتل ها و مهمانسراها در تهران در دو روز آینده مورد استفاده قرار می گیرند. اسامی این هتل ها و مهمانسراها اعلام می شود و تیم هایی با برنامه ریزی انجام شده حضور خواهند یافت.
رئیس سازمان اورژانس کشور درباب همکاری اورژانس با شهرداری تهران برای ایجاد پد بالگرد نیز گفت: شهرداری بیشترین همکاری را با اورژانس کشور داشته است که در امتداد این همکاری ۶۴ پد بالگرد در تهران به وجود آمده که از این پدها استفاده می شود.
هفته سلامت در سال ۱۴۰۰ از روز اول تا هفتم اردیبهشت برگزار می گردد.
بر اساس روز شمار هفته سلامت، چهارشنبه اول اردیبهشت با عنوان «همراهی با مدافعان سلامت برای ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر، پنجشنبه دوم اردیبهشت با عنوان «مشارکت اجتماعی، همدلی و وفاق ملی برای ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر»، جمعه سوم اردیبهشت با عنوان «آموزه های دینی و پیوند نهادهای مذهبی و سیستم سلامت برای ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر، خواهد بود.
براساس این گزارش، شنبه چهارم اردیبهشت با عنوان «ارتقای نظام شبکه بهداشتی درمانی و مراقبت های بهداشتی اولیه برای ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر»، یکشنبه پنجم اردیبهشت با عنوان «رسانه ها، آموزش و فرهنگ سازی برای ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر»، دوشنبه ششم اردیبهشت با عنوان «پژوهش، فناوری، پشتیبانی و مانع زدایی از تولید برای ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر و روز سه شنبه هفتم اردیبهشت با عنوان «مشارکت های بین بخشی و مسئولیت اجتماعی برای ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر» نام گذاری شده است.


1400/02/12
12:48:38
5.0 / 5
699
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت