بالگردهای اورژانس ۳۵۲۱ بیمار و مصدوم را به مراكز درمانی منتقل كردند

بالگردهای اورژانس ۳۵۲۱ بیمار و مصدوم را به مراكز درمانی منتقل كردند

به گزارش سلامت سخنگوی سازمان اورژانس کشور از انتقال 3521 بیمار بدحال و مصدوم انواع حوادث و سوانح در سال ۱۳۹۹ به مراکز درمانی و بیمارستانی بوسیله بالگردهای اورژانس اطلاع داد.


مجتبی خالدی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تشریح عملکرد هوایی در سال ۱۳۹۹ اضافه کرد: بالگردهای اورژانس ۱۱۵ این شمار مصدوم را با انجام 2961 مأموریت امداد هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند.
وی ۱۰ پایگاه اول اورژانس هوایی بر مبنای بیشترین تعداد مأموریت را به ترتیب پایگاه های الیگودرز، ایلام، اورژانس تهران، یزد، اهواز، البرز، بندرعباس، سمنان، ایرانشهر و همدان معرفی نمود و اظهار داشت: غالب بیماران که از جانب بالگردهای اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل می شوند بیماران بدحالی هستند که به علت اولویت در زمان طلایی، بعد مسافت و بسته بودن مسیرها در حوادث طبیعی و غیرطبیعی مشمول دریافت خدمات اورژانس هوایی می شوند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور توضیح داد: زمان مهم ترین شاخص برای عرضه خدمات امداد هوایی برای انتقال سریع مصدومان حوادث جاده ای به مراکز درمانی و بیمارستانی است که استفاده از بالگردهای امداد هوایی می تواند مانع از جان باختن بیماران بدحال و اورژانسی و حادثه دیدگان حوادث رانندگی و ترافیکی در جاده های سراسر کشور باشد.
خالدی افزود: هموطنانی که گرفتار سکته های قلبی و مغزی شوند و برای دریافت خدمات تخصصی نیازمند به مراکز مجهز هستند و از فاصله آنها با این مراکز بیشتر از یک ساعت باشد هم مشمول دریافت خدمات اورژانس هوایی می شوند و خدمات اورژانس هوایی به آنان عرضه خواهد شد.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.1400/02/05
21:04:03
5.0 / 5
768
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت