مشاور وزیر بهداشت:

۲میلیون دوز واكسن كرونا وارد شد

۲میلیون دوز واكسن كرونا وارد شد

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: دو میلیون دوز واکسن کرونا وارد کرده ایم و گام بعدی واکسیناسیون عمومی مردم ضد ویروس کویید ۱۹ است.به گزارش سلامت به نقل از مهر، علی ابزاره ظهر پنجشنبه در حاشیه سفر به سمنان و بازدید از بخش های درمانی و حوزه خدمات کرونای دانشگاه علوم پزشکی سمنان و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایران اسلامی تا کنون دو میلیون دز واکسن کرونا وارد کرده است، تصریح کرد: طبق مندرجات سند ملی واکسیناسیون، این تعداد واکسن بر مبنای جمعیت به استان ها اختصاص خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه برای تزریق واکسن در فاز نخست اولویت هایی از جانب وزارت بهداشت تعیین شد، ابراز کرد: اولین اولویت تزریق واکسن کرونا، کادر درمانی و مشاغل پرخطری مانند پاک بانان بود همینطور بیماران خاص در این گروه جای گرفتند.
مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینکه همزمان با ارتقای تولید و همپای آن واردات واکسن، سایر اولویت ها مانند سالمندان هم واکسن دریافت می کنند، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ستاد ملی واکسیناسیون ۷۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا طی روزهای آینده به گروه های هدف تزریق می شود.
ابزاره با اشاره به اینکه گام بعدی واکسیناسیون عمومی است، تصریح کرد: سند ملی واکسیناسیون تدوین و روند واکسیناسیون در سطح کشور بر حسب همین سند تداوم خواهد یافت.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، درباره واکسیناسیون در سمنان، اظهار داشت: از نظر تعداد دوزهای تزریق شده نسبت به جمعیت در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان خوشبختانه وضعیت خوبی را شاهد می باشیم و این دانشگاه یکی از سرآمدها در سطح کشور است.
مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بررسی ها نشان داده است که روند واکسیناسیون در دانشگاه علوم پزشکی سمنان بر مبنای سند واکسیناسیون تدوین شده توسط وزارت خانه و با کیفیت خوبی پیش رفته است، بیان نمود: از چهار هزار و ۳۰۰ دوز واکسنی که دانشگاه علوم پزشکی سمنان در آخرین مرحله دریافت کرده بیشتر از دو هزار دوز یا ۵۰ درصد، تزریق شده است.
ابزاره با اشاره به اینکه مردم نگران توزیع واکسن نباشند چونکه تزریق واکسن عمومی در برنامه قرار دارد، اظهار داشت: مردم مراقب کلاه برداران و سوء استفاده کنندگان در این عرصه باشند چونکه سامانه ای برای ثبت نام واکسن یا دریافت هزینه وجود ندارد.

1400/02/04
21:55:44
5.0 / 5
660
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سلامت