قدردانی وزیر بهداشت از رئیس و اعضای ستاد طرح سلامت نوروزی 1400

قدردانی وزیر بهداشت از رئیس و اعضای ستاد طرح سلامت نوروزی 1400

سلامت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رئیس ستاد طرح سلامت نوروزی 1400 و همه اعضای ارائه دهنده خدمات این طرح قدردانی کرد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، پیرو دستور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امتداد نمایندگی تام الاختیار پیرحسن کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در طرح سلامت نوروزی، بلافاصله جلسه هماهنگی ارائه خدمات در این طرح با رعایت خط مشی ابلاغی وزیر بهداشت در ارتباط با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ با حضور همه اعضای ارائه دهنده خدمات انجام شد.
در این جلسه ضمن تقسیم کار و تشکیل دبیرخانه طرح سلامت نوروزی در مرکز هدایت عملیات و بحران وزارت بهداشت بمنظور مدیریت و یکپارچگی در ارائه خدمات، برگزاری استودیو اورژانس برای ارائه برنامه های تلویزیونی روزانه در دو نوبت در شبکه سلامت برای ایجاد ارتباط دوطرفه فی درخلال مردم و دبیرخانه طرح سلامت نوروزی در دستور کار قرار گرفت.
طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ در قالب ۳۳۰۰ پایگاه زمینی، ۴۸ پایگاه اورژانس هوایی، ۳۳۰ موتورلانس، ۶۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵ واحد اورژانس دریایی به جهت خدمت رسانی به هموطنان و با همکاری کلیه مراکز درمانی، کارشناسان بهداشت، سازمان انتقال خون و سازمان غذا و دارو از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ اجرا شد.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماریهای نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
منبع:

1400/01/28
16:14:04
5.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سلامت