رئیس سازمان اورژانس كشور خبر داد:

انجام بیش از ۳۸۸ هزار مراقبت بهداشتی توسط اورژانس در مرزها

انجام بیش از ۳۸۸ هزار مراقبت بهداشتی توسط اورژانس در مرزها

سلامت: رئیس سازمان اورژانس کشور از انجام بیش از 388 هزار و 803 مورد مراقبت بهداشتی توسط اورژانس در مرزها و مبادی ورودی کشور در برگرازی طرح سلامت نوروزی 1400 آگاهی داد.


پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا درباب آخرین آمار خدمات ارائه شده توسط مرکز مدیریت بیماریهای واگیر در نوروز ۱۴۰۰ گفت: از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا هفتم فروردین سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۳۸ هزار و ۸۰۳ مورد غربالگری صورت گرفته که از این تعداد ۱۰۸ هزار و ۴۷۵ مورد تست کرونا، ۴۰۹ تست مالاریا و ۳۷۴ مورد تست التور در گروه مراقبت بهداشتی مرز قرار داشته اند.
وی افزود: همین طور در مدت یاد شده ۹۵۷ هزار و ۹۳ مورد تست پی سی آر، ۲۶۶ هزار و ۸۴۸ تست رپید و ۴۶۸ هزار و ۳۵۶ موارد رهگیری توسط مرکز مدیریت بیماریهای واگیر در نوروز ۱۴۰۰ انجام شده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به تعداد ماموریت های موتورلانس و اتوبوس آمبولانس در طرح سلامت ۱۴۰۰ نیز توضیح داد: در مدت مورد اشاره ۴۴ ماموریت از طرف اتوبوس آمبولانس ها صورت گرفته که طی آن به ۲۱۴ مصدوم رسیدگی شده و از این تعداد ۴۳ نفر به مراکز درمانی اعزام و ۱۷۱ نفر در محل درمان شدند.
کولیوند افزود: همین طور در مدت مورد اشاره ۹ هزار و ۳۹۲ ماموریت برای رسیدگی فوری به ۹ هزار و ۳۳۸ مصدوم به موتورلانس های اورژانس واگذار شده که با اعزام آنها ۶ هزار و ۵۸۰ نفر از مصدومان در محل درمان و ۲ هزار و ۷۵۸ نفر از مصدومان برای انتقال به مراکز درمانی و بیمارستانی به آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ ارجاع شدند.
وی درباره خدمات اورژنس هوایی در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ نیز اظهار داشت: در طول این مدت (۲۵ اسفند تا امروز) ۹۰ ماموریت پروازی برای انتقال ۷۵ مصدوم ترافیکی و ۶۱ مصدوم غیر ترافیکی به مراکز درمانی و بیمارستانی انجام شده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به خدمات ارائه شده توسط مرکز سلامت محیط و کار در نوروز ۱۴۰۰ نیز اضافه کرد: تا کنون ۳۶۷ هزار و ۱۴۰ مورد بازرسی توسط پرسنل اورژانس انجام شده که در این بازرسی ها ۳۵۸ هزار و ۳۷ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته کشف و معدوم شد و ۱۱ هزار و ۹۴۵ واحد صنفی متخلف به مراجع قضائی معرفی گشتند، همین طور ۲ هزار و ۳۳۲ واحد صنفی پلمب شدند.
وی اعلام نمود: همین طور از ۲۵ اسفند ۹۹ تا هفتم فروردین ۱۴۰۰، از پنج هزار و ۶۴ اماکن اقامتی، سه هزار و ۵۳۶ پایانه مسافرتی، ۲۷۰ هزار و ۳۸۷ واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و ۸۰ هزار و ۴۱۳ اماکن عمومی توسط مرکز سلامت محیط و کار بازرسی به عمل آمده است.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماریهای نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
منبع:

1400/01/23
18:27:13
5.0 / 5
619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سلامت