طبرسی عنوان كرد؛

چرا در كنترل بیماری كرونا موفق نیستیم

چرا در كنترل بیماری كرونا موفق نیستیم

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن اشاره به اوج گیری کرونا در کشور، در مورد اینکه چرا در کنترل بیماری موفق نیستیم، نکاتی را متذکر شد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، پیام طبرسی، با تکیه بر لزوم اعمال محدودیت ها از جانب مسؤلان، خاطرنشان کرد: هم اکنون کرونا در تمام دنیا باردیگر اوج گرفته و این مساله نشان داد این ویروس، ویروسی نیست که با حرف و بدون عمل بتوان با آن مقابله نمود.
وی افزود: کشورهایی که همزمان در چند جبهه برای مبارزه با کرونا عمل می کنند می توانند موفق شوند که یکی از نمونه های آن، کشور انگلیس است که به صورت همزمان در حال واکسیناسیون و اعمال محدودیت است و با این اقدامات هم اکنون میزان مرگ و میر را از ۱۵۰۰ نفر به صفر رسانده است.
طبرسی خاطرنشان کرد: این در شرایطی است که ما نه محدودیت اعمال می نماییم و نه واکسیناسیون را انجام می دهیم، پس نباید انتظار داشته باشیم که بیماری خود به خود کنترل شود.
وی ضمن اشاره به موج شدید بیماری و مرگ و میر در ترکیه، اظهار داشت: هم اکنون واریانت انگلیسی در کشور ما غالب است و اگر واریانت آفریقایی و برزیلی از راه سفر در کشور ما غالب شود، واکسن های فعلی هم دیگر برای آنها مؤثر نخواهد بود.
طبرسی با اشاره به اینکه هم اکنون روزانه بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر در برزیل بر اثر کرونا فوت می کنند، اضافه کرد: این مسائل نشان دهنده آن است که علاوه بر ضرورت اعمال محدودیت در داخل کشور، باید برای ورود به کشور هم محدودیت اعمال شود.


منبع:

1400/01/20
21:56:23
5.0 / 5
670
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت