تصادفات و گسترش كرونا تهدیدهای همزمان تعطیلات نوروزی 1400

تصادفات و گسترش كرونا تهدیدهای همزمان تعطیلات نوروزی 1400

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس کشور با هشدار نسبت به وجود دو تهدید همزمان تصادفات جاده ای و گسترش کرونا در جاده ها و دورهمی های نوروزی، اظهار داشت: متاسفانه امسال آمار مصدومان حوادث ترافیکی نسبت به سال قبل افزایش شایان توجهی داشته و ماموریت های اورژانس برای حوادث ترافیکی بسیار زیاد است.


به گزارش روز جمعه ایرنا، این مطلب را پیرحسین کولیوند در یک گفت و گوی تلویزیونی عنوان نمود و گفت: علاوه بر آن مراجعه بیماران مبتلا به کرونا نیز در این ایام و چهار و پنج روز اخیر افزایش شایان توجهی داشته به ویژه اینکه در این ایام هم بیماران سرپایی و هم بستری بالا رفته اند.
رییس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: با توجه به این که امروز هم ۱۳ فروردین روز طبیعت است و شاهد بازگشت مسافران نوروزی نیز خواهیم بود خواهش من این است که هموطنان مراقبت های بهداشتی و رعایت دستورالعمل ها را مدنظر قرار دهند.
رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: مراجعه به مراکز درمانی و اورژانس ها حدودا ۸۰ درصد نسبت به سال قبل بالا رفته است و تلفات جاده ای نیز افزایش زیادی داشته است و این یعنی دو تهدید وجود دارد. یکی از تهدید ها ویروس کرونا آن هم از نوع جهش یافته است که سرعت انتقال بالایی دارد و در دو نوبت عوارض را بارز می کند و دیگری نیز تصادفات است.
کولیوند اظهار داشت: ویروس جهش یافته عوارض را یکبار در هفته اول و بار دیگر در هفته دوم بروز می دهد. مراقبت ها بسیار سفارش می شود و باید دقت بسیاری داشته باشیم که نه خود مبتلا شویم و نه اشخاص دیگر را مبتلا نماییم.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماریهای نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.منبع:

1400/01/18
14:17:18
5.0 / 5
624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سلامت