انجام بیشتر از ۱۸۶ هزار مأموریت اورژانس پیش بیمارستانی درطرح سلامت نوروز

انجام بیشتر از ۱۸۶ هزار مأموریت اورژانس پیش بیمارستانی درطرح سلامت نوروز

سلامت انجام بیشتر از ۱۸۶ هزار مأموریت اورژانس پیش بیمارستانی درطرح سلامت نوروز


تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: از ۲۵ اسفند تا دهم فروردین دو میلیون و ۱۳۹ هزار و ۲۷۷ نفر به مراکز اورژانس مراجعه نموده اند که از این میان یک میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶۶۹ نفر بیماران سرپایی بوده و ۴۴۶ هزار و ۶۰۸ نفر بستری شدند.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مجتبی خالدی درباره خدمات اورژانس از ۲۵ اسفند تا دهم فروردین ماه سالجاری اظهار داشت: از ۲۵ اسفند تا دهم فروردین دو میلیون و ۱۳۹ هزار و ۲۷۷ نفر به مراکز اورژانس مراجعه نموده اند که از این میان یک میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶۶۹ نفر بیماران سرپایی بوده و ۴۴۶ هزار و ۶۰۸ نفر بستری شدند. همینطور ۲۹ هزار و ۲۳۷ نفر از بیماران در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
وی افزود: از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا ۱۰ فروردین سالجاری از یک میلیون و ۱۵۷ هزار و ۵۱۸ نفر تست pcr و از ۳۵۲ هزار و ۵۷۱ نفر تست رپید گرفته شده است.
خالدی درباره اقدامات بهداشتی انجام شده در مرزهای کشور توسط نیروهای اورژانس اظهار داشت: در مرزهای کشور ۴۰۹ هزار و ۹۵۱ نفر تحت غربالگری قرار گرفتند و ۱۲۶ هزار و ۱۰۸ نمونه تست کرونا از مسافرین در مرزهای کشور گرفته شده است.
وی درباره خدمات عرضه شده توسط مرکز سلامت محیط و کار اظهار داشت: از ۲۵ فروردین تابحال از ۶ هزار و ۲۲۸ مرکز اقامتی، ۴هزار و ۳۸۶ پایانه مسافری و ۳۵۵ هزار و ۱۷۱ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی بازرسی انجام شده است که از این بین ۳هزار و ۷۹ مرکز پلمپ شده اند. همینطور ۴۷۱ هزار و ۳۳۴ مورد ماده غذایی معدوم شده اند و ۱۵ هزار و ۵۱۳ مرکز به مراجع قضایی معرفی شده اند.
سخنگوی اورژانس کشور درباره مأموریت های اورژانس پیش بیمارستانی انجام شده اظهار داشت: در این زمان ۱۸۶ هزار و ۴۷۷ مأموریت اورژانس پیش بیمارستانی انجام شده است که از این بین ۲۸ هزار و ۷۹۶ مورد مأموریت غیرترافیکی و ۱۵۷ هزار و ۶۸۱ مورد مأموریت ترافیکی بوده اند.
خالدی از رجوع ۹ هزار و ده نفر به ایستگاه های سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: ۹۲ درصد خدمات در ایستگاه های سلامت در ارتباط با حوادث ترافیکی و ۸ درصد حوادث غیرترافیکی بوده است.
سخنگوی اورژانس کشور اظهار داشت: مأموریت های انجام شده در ارتباط با حوادث ترافیکی در این زمان ۲۸ هزار و ۷۹۶ مورد بوده است که ۵۸ درصد آن در ارتباط با معابر شهری، ۳۵ درصد معابر برون شهری و ۶ درصد معابر روستایی بوده است.
وی افزود: بیشترین مأموریت های انجام شده در تهران با ۳۳۵۰ مأموریت بوده است و خراسان رضوی با ۱۸۸۹ مصدوم، بیشترین مصدوم اعزامی به مراکز درمانی را داشته است.
خالدی درباره خدمات اورژانس هوایی صورت گرفته اظهار نمود: از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا ۱۰ فروردین ۱۲۱ مأموریت اورژانس هوایی در کشور انجام شده است و ۸۳ نفر به علت حوادث ترافیکی و ۸۸ نفر به علت حوادث غیرترافیکی زیر پوشش قرار گرفتند.
وی همینطور ضمن اشاره به خدمات انجام شده توسط اتوبوس آمبولانس و موتورلانس ها اظهار داشت: ۴۹ مأموریت توسط اتوبوس آمبولانس و ده هزار و ۱۱۸ مأموریت توسط موتورلانس ها انجام شده است و ۱۱ هزار و ۱۸۴ مصدوم تحت درمان قرار گرفتند.
خالدی همینطور درباره احیای قلبی انجام شده در این زمان اظهار داشت: ۵۱۶ماموریت احیای قلبی موفق در این زمان در سطح کشور انجام شده است که ۳۵۳ مورد در ارتباط با مردان و ۱۶۳ مورد خانم ها بوده استمنبع:

1400/01/16
11:19:50
5.0 / 5
680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت