رئیس سازمان اورژانس كشور خبر داد:

انجام بیشتر از ۳۸۸ هزار مراقبت بهداشتی توسط اورژانس در مرزها

انجام بیشتر از ۳۸۸ هزار مراقبت بهداشتی توسط اورژانس در مرزها

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس کشور از انجام بیشتر از ۳۸۸ هزار و ۸۰۳ مورد مراقبت بهداشتی توسط اورژانس در مرزها و مبادی ورودی کشور در برگرازی طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ اطلاع داد.


پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در مورد آخرین آمار خدمات عرضه شده توسط مرکز مدیریت بیماری های واگیر در نوروز ۱۴۰۰ عنوان کرد: از ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا هفتم فروردین سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۳۸ هزار و ۸۰۳ مورد غربالگری صورت گرفته که از این تعداد ۱۰۸ هزار و ۴۷۵ مورد تست کرونا، ۴۰۹ تست مالاریا و ۳۷۴ مورد تست التور در گروه مراقبت بهداشتی مرز قرار داشته اند.
وی افزود: همینطور در مدت یاد شده ۹۵۷ هزار و ۹۳ مورد تست پی سی آر، ۲۶۶ هزار و ۸۴۸ تست رپید و ۴۶۸ هزار و ۳۵۶ موارد رهگیری توسط مرکز مدیریت بیماری های واگیر در نوروز ۱۴۰۰ انجام شده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به تعداد مأموریت های موتورلانس و اتوبوس آمبولانس در طرح سلامت ۱۴۰۰ هم توضیح داد: در مدت مورد اشاره ۴۴ مأموریت از جانب اتوبوس آمبولانس ها صورت پذیرفته که طی آن به ۲۱۴ مصدوم رسیدگی شده و از این تعداد ۴۳ نفر به مراکز درمانی اعزام و ۱۷۱ نفر در محل درمان شدند.
کولیوند افزود: همینطور در مدت مورد اشاره ۹ هزار و ۳۹۲ مأموریت برای رسیدگی فوری به ۹ هزار و ۳۳۸ مصدوم به موتورلانس های اورژانس واگذار شده که با اعزام آنها ۶ هزار و ۵۸۰ نفر از مصدومان در محل درمان و ۲ هزار و ۷۵۸ نفر از مصدومان برای انتقال به مراکز درمانی و بیمارستانی به آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ ارجاع شدند.
وی درباره خدمات اورژنس هوایی در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ هم اظهار داشت: در این زمان (۲۵ اسفند تا امروز) ۹۰ مأموریت پروازی برای انتقال ۷۵ مصدوم ترافیکی و ۶۱ مصدوم غیر ترافیکی به مراکز درمانی و بیمارستانی انجام شده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به خدمات عرضه شده توسط مرکز سلامت محیط و کار در نوروز ۱۴۰۰ هم اضافه کرد: تا کنون ۳۶۷ هزار و ۱۴۰ مورد بازرسی توسط پرسنل اورژانس انجام شده که در این بازرسی ها ۳۵۸ هزار و ۳۷ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته کشف و معدوم شد و ۱۱ هزار و ۹۴۵ واحد صنفی متخلف به مراجع قضائی معرفی گشتند، همینطور ۲ هزار و ۳۳۲ واحد صنفی پلمب شدند.
وی اعلام نمود: همینطور از ۲۵ اسفند ۹۹ تا هفتم فروردین ۱۴۰۰، از پنج هزار و ۶۴ اماکن اقامتی، سه هزار و ۵۳۶ پایانه مسافرتی، ۲۷۰ هزار و ۳۸۷ واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و ۸۰ هزار و ۴۱۳ اماکن عمومی توسط مرکز سلامت محیط و کار بازرسی به عمل آمده است.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.1400/01/15
23:49:35
5.0 / 5
711
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت