سخنگوی سازمان اورژانس كشور خبر داد:

مصدوم شدن بیشتر از ۲۵ هزار مسافر نوروزی در سوانح ترافیكی

مصدوم شدن بیشتر از ۲۵ هزار مسافر نوروزی در سوانح ترافیكی

به گزارش سلامت سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت بیشتر از ۲۵ هزار و ۶۹۳ مسافر نوروزی در سوانح ترافیکی در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور اطلاع داد.


مجتبی خالدی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان آخرین گزارش خدمات اورژانس بیمارستانی در طرح سلامت نوروز از ۲۵ اسفند ۹۹ تا هفتم فروردین ۱۴۰۰ عنوان کرد: کل مراجعان برای دریافت خدمات فوریتی و اورژانسی در این زمان یک میلیون و ۶۹۴ هزار و ۱۸ نفر بوده که از این تعداد یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۳۲۰ نفر به صورت سرپایی درمان شده و ۳۵۹ هزار و ۶۹۸ نفر بستری شده اند، همینطور ۲۳ هزار و ۹۱۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.
وی افزود: همینطور تعداد ۳۷ هزار و ۵۹۰ نفر تحت عمل جراحی اورژانس قرار گرفتند. ۷۳ هزار و ۹۹۶ نفر عمل جراحی الکتیو(غیر اورژانسی) انجام داده اند. علاوه بر اینها از تعداد کل مراجعان تعداد ۱۸۳ هزار و ۴۱۷ نفر به علت مشکل تنفسی، ۱۰۵ هزار و ۵۲۵ نفر به علت مشکلات ترومایی، ۵۸ هزار و ۱۲۳ نفر به علت مشکلات قلبی، ۶۱ هزار و ۸۱۸ نفر به علت مشکلات گوارشی و پنج هزار و ۵۱۵ نفر به علت سکته مغزی مراجعه نموده اند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه اورژانس پیش بیمارستانی ۱۵۲ هزار و ۲۷۲ مأموریت بوده، اظهار داشت: ۲۳ هزار و ۹۸۲ مأموریت در ارتباط با حوادث ترافیکی بوده که از این تعداد پنج هزار و ۷۵۷ عملیات در محل درمان شده و ۱۹ هزار و ۹۳۶ مورد هم به مرکز درمانی منتقل شده است؛ همینطور مأموریت های غیر ترافیکی ۱۲۸ هزار و ۳۴۴ بوده که ۵۲ هزار و ۹۷۷ نفر در محل درمان و ۵۰ هزار و پنج نفر به مرکز درمانی منتقل شده اند.
خالدی در مورد حوادث ترافیکی که طی مدت اجرای طرح سلامت نوروزی سال ۱۴۰۰ رخ داده، اظهار داشت: تعداد کل مأموریت های انجام شده ۲۳ هزار و ۹۲۸ مورد بوده که ۶۰ درصد آن در معابر شهری، ۳۴ درصد آن در معابر برون شهری، پنج درصد در معابر روستایی و یک درصد در سایر محل ها رخ داده است.
وی اظهار داشت: استان تهران با دو هزار و ۸۵۰ مورد بیشترین مأموریت و استان خراسان رضوی با هزار و ۷۴۰ مورد بیشتری مصدوم اعزامی را داشته است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه تعداد کل مصدومین حوادث ترافیکی ۲۵ هزار و ۶۹۳ نفر بوده، اضافه کرد: از این تعداد ۱۷ هزار و ۸۷۶ نفر مرد و ۶ هزار و ۹۷۹ نفر زن بوده اند که پنج هزار و ۷۵۷ نفر در محل درمان شدند و از ۱۹ هزار و ۹۳۶ مصدوم اعزامی ۱۹ هزار و ۸۶۱ نفر به صورت زمینی و ۷۵ مورد به صورت هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام شدند.
وی در مورد حوادث غیر ترافیکی در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ هم اظهار داشت: در مجموع ۱۲۸ هزار و ۳۴۴ مورد حادثه غیرترافیکی رخ داده که ۵۶ درصد آن در معابر شهری، ۳۱ درصد معابر برون شهری، ۱۲ درصد در معابر روستایی و یک درصد در سایر معابر اتفاق افتاده است.
خالدی با اشاره به اینکه تعداد کل مصدومین حوادث غیر ترافیکی ۱۰۲ هزار و ۹۸۲ نفر بوده، اضافه کرد: از این تعداد ۵۷ هزار و ۷۰۷ نفر مرد و ۴۲ هزار و ۴۲۹ نفر زن بوده اند که ۵۲ هزار و ۹۷۷ نفر در محل درمان شدند و از ۵۰ هزار و پنج مصدوم اعزامی ۴۹ هزار و ۹۴۴ نفر به صورت زمینی و ۶۱ مورد به صورت هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام شدند.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.1400/01/14
13:17:04
5.0 / 5
650
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت