وزیر بهداشت:

سفر نروید و اگر رفته اید زودتر برگردید

سفر نروید و اگر رفته اید زودتر برگردید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با استقرار واکسیناسیون کرونا در بهار 1400 و تکمیل واکسیناسیون جمعیت هدف، با جرات به مردم می گوییم که می توانند سفر بروند، اما هم اکنون تقاضا و سفارش ما این است که سفر نروید و اگر رفته اید زودتر برگردید.


به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سعید نمکی روز دوشنبه در گفت وگویی از محل اورژانس کشور اضافه کرد: هم اکنون گرفتار ویروس جهش یافته کرونا هستیم و تقاضای ما این بود که مردم با وجود خستگی ناشی از در خانه ماندن، به سفر نروند. عده زیادی به عرض ما گوش کردند و به سفارش های مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری توجه داشتند. از کسانی که به سفر رفتند هم تقاضا می نماییم که سفر را کوتاه کرده و نگرانی همکاران ما را برای شیوع یک ویروس جهش یافته ایجاد نکنند.
وی افزود: اگر خوزستان خیز جدید کرونا نداشت، امروز مرگ های تک رقمی را تجربه می کردیم. هرچه جمعیت ساکن ما بیشتر و جمعیت سیار کمتر باشد، در کنترل و مدیریت ویروس کرونا موفق تر خواهیم بود و هرچه سفرها بیشتر باشد، طرح محله محور مقابله با کرونا با مشکل بیشتری مواجه می شود.
وزیر بهداشت بیان کرد: اندک افزایش آمار مبتلاشدن در بعضی نقاط کشور داشتیم. از هفته دوم و سوم فروردین می توانیم در مورد افزایش آمارها قضاوت داشته باشیم. ضمن این که امسال همکاران ما به شدت کوچک ترین نقاط اشتعال کرونا را رصد کرده و به آن حمله می کنند. پس از یک ماه چرخش ویروس جهش یافته کرونا در کشور، آمار دو رقمی فوت روزانه را می بینیم و این نشان از هوشمندی سیستم سلامت است.
۳ هزار و ۳۰۰ پایگاه اورژانس ثابت داریم
نمکی اظهار نمود: امروز حدود ۳ هزار و ۳۰۰ پایگاه اورژانس ثابت در کشور داریم که در طول تعطیلات هزار ایستگاه سیار را مدیریت می نماییم و اورژانس با ۴۷ بالگرد مشغول خدمت رسانی هستند و دقایقی پیش یک بالگرد در شاهرود برای خدمت رسانی پرواز کرد.
وی اضافه کرد: حدود ۱۵ هزار و ۷۰۰ آمبولانس در کشور مشغول خدمت رسانی هستند و امسال برای نخستین بار صاحب اتوبوس آمبولانس تولید داخل خواهیم شد که از در آن مدرن ترین تکنولوژی ها بهره برده ایم.
وزیر بهداشت افزود: همین طور ۶ ناوگان آمبولانس دریایی نیز در خدمت مردم در خلیج فارس آماده نقل و انتقال بیماران از جزایر خلیج فارس به مراکز بهداشتی و درمانی است.
تلاش های اورژانس از نوروز ۱۳۹۸ تاکنون
نمکی اظهار داشت: اورژانس از بهار ۱۳۹۸ که سیلاب ها رخ داد، خدمت رسانی فراوانی انجام داد. اورژانس مسائل بهداشتی و درمان ۳.۵ میلیون نفر زائر اربعین را در سال ۱۳۹۸ مدیریت کرد. اورژانس در طول سال ۱۳۹۹ نیز آماده باش بود و خط مقدم خدمت رسانی به مردم کشور است.
وزیر بهداشت بیان کرد: طرحی در اورژانس کشور در قالب سلامت نوروزی آماده شده تا اگر خدای نکرده بلای طبیعی رخ داد نیز غافلگیر نشوند. همانطور که در زلزله سی سخت در اوج گرفتاری با کرونا، بهترین خدمات به مردم ارائه شد.


1400/01/12
15:07:25
5.0 / 5
701
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت