سخنگوی سازمان اورژانس كشور اعلام كرد:

۱۱۸ صدمه دیده شمار مصدومین حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال تا ساعت ۱۹

۱۱۸ صدمه دیده شمار مصدومین حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال تا ساعت ۱۹

به گزارش سلامت سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام نمود: حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال تا ساعت ۱۹ سه شنبه ۱۱۸ صدمه دیده و مصدوم و ۳۵ مورد بستری در سرتاسر کشور برجای گذاشته است.


مجتبی خالدی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با عرضه گزارش شماره ۳ حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال تا ساعت ۱۹، کل مصدومین را ۱۱۸ نفر، درمان و ترخیص ۷۳ نفر، بستری ۳۵ نفر، درمان در محل ۱۰ نفر، قطع عضو ۹ نفر، صدمه به چشم ۲۷ نفر و سوختگی ۵۴ نفر اعلام نمود.
وی توضیح داد: بیشترین مصدوم در استان های تهران با ۳۷ نفر، البرز با ۱۳ نفر و مرکزی با ۱۳ نفر بوده اند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: با عنایت به این که مردم و بخصوص پرسنل درمانی و بهداشتی در حال مبارزه با بحران کرونا هستند از تمامی مردم درخواست می نماییم، سال جاری برای صدمه نرسیدن به همشهریان و کمک به پرسنل اورژانس و بیمارستان جهت کنترل بیماری کرونا، چهارشنبه سوری را برگزار نکنند.
خالدی خاطرنشان کرد: در شب چهارشنبه سوری سالهای گذشته در کشور بیشترین عضوی از بدن که گرفتار صدمه شدند، ناحیه صورت و چشم و دست بود که در ارتباط با گروه سنی ۱۰ تا ۳۰ سال ثبت و گزارش شده بود.
وی به تمامی مردم سفارش کرد در صورت مواجهه با فردی که گرفتار سوختگی شده، ضمن حفظ خونسردی خود، محل سوختگی را با آب سرد شستشو داده و مصدوم را هرچه زودتر به مرکز درمانی منتقل کنند و یا با شماره تلفن ۱۱۵تماس بگیرند یا در صورت بروز هرگونه حریق و حادثه خونسردی خویش را حفظ نموده و سریعا با تلفن ۱۲۵ آتش نشانی تماس بگیرند.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.منبع:

1400/01/02
18:19:44
5.0 / 5
667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سلامت