دبیر شورای سیاستگذاری سلامت درحوادث و سوانح،

مراكز خدمات بهداشتی درمانی در نوروز از آمادگی بالاتری برخوردار باشند

مراكز خدمات بهداشتی درمانی در نوروز از آمادگی بالاتری برخوردار باشند

به گزارش سلامت دبیر شورای سیاستگذاری سلامت درحوادث و سوانح اظهار داشت: باتوجه به مواجهه کشور با پاندمی کرونا، بایستی مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی، درمانی برای چهارشنبه آخر سال، نوروز، اعیاد مذهبی و سیلاب از آمادگی بیشتری نسبت به سال قبل برخوردار باشند.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا از سازمان اورژانس کشور؛ باتوجه به شیوع ویروسی کرونای انگلیسی در کشور و احتمال وقوع حوادث طبیعی در فصل بهار جلسه شورای سیاستگذاری سلامت در حوادث و سوانح و کمیته پدافند غیر عامل انجام شد.
دکتر پیرحسین کولیوند دبیر شورای سیاستگذاری سلامت در حوادث و سوانح ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه سلامت بر آمادگی برای ایام پیش رو از قبیل چهارشنبه آخر سال، نوروز و اعیاد مذهبی، سیلاب ها اصرار کرد و اضافه کرد: باتوجه به مواجه کشور با پاندمی کرونا، بایستی مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی، درمانی از سطح آمادگی بالاتری نسبت به سال قبل برخوردار باشند.
وی اظهار داشت: کلیه معاونت های تخصصی و سازمان های همکار در تاریخ ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین، نمایندگان خودرا برای حضور در EOC جهت تبادل اطلاعات و تهیه گزارش های مرتبط معرفی نمایند.
کارشناسان حاضر در این نشست برنامه های آمادگی حوزه پیش بیمارستانی، بهداشت، درمان و غذا و دارو را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
در ادامه این جلسه اقدامات و برنامه ها پیش بینی شده در دبیرخانه شورا به تفکیک کارکردهای فاز آمادگی (اعم از هماهنگی، ارزیابی خطر، برنامه پاسخ، تامین دارو و تجهیزات آموزش و تمرین) ارائه شد.
همچنین مطابق برنامه های پیش بینی شده در معاونت بهداشت و باتوجه به اهمیت اقدامات پیش بینی در وضعیت فعلی، تمرکز این حوزه بر شناسایی و تمرکز به افراد مبتلا و مشکوک در غالب طرح شهید سلیمانی خواهد بود که در این راستا هماهنگی های لازم پیرامون آماده باش از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین صورت گرفته است و نیز با نوجه به وضعیت استان خوزستان و میزان سرایت بالای ویروس که منجر به میزان سرایت بالا و تغییر رفتار ویروس که منجر به مبتلاشدن به افراد جوان تر و مادران حامله شده است توجه ویژه به گروه های لطمه پذیر و اعمال استاندارد های سخت گیرانه تر مورد تاکید قرار گرفت.
برنامه های حوزه درمان وزارتخانه نیز در قالب آمادگی مراکز درمانی دولتی و خصوصی شامل مطب ها و مراکز منتخب برای ارائه خدمات در موارد سکته قلبی و مغزی به صورت ۲۴ ساعته در روزهای نوروز ارائه شد.
در اختتام جلسه برنامه های حوزه غذا و دارو بمنظور تامین و توزیع مناسب دارو و تجهیزات و بستر سازی برای دسترسی به اقلام مورد نیاز با هزینه مناسب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
منبع:

1399/12/29
13:08:30
0.0 / 5
720
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سلامت