ناصحی مطرح كرد؛

حمایت زیرساختی بیمه سلامت از طرح حذف دفترچه كاغذی تأمین اجتماعی

حمایت زیرساختی بیمه سلامت از طرح حذف دفترچه كاغذی تأمین اجتماعی

به گزارش سلامت مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از حمایت های زیرساختی این سازمان از طرح حذف دفترچه کاغذی بیمه تأمین اجتماعی اطلاع داد.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، محمد مهدی ناصحی اظهار داشت: طرح حذف دفترچه کاغذی بیمه تأمین اجتماعی که از اول اسفند ماه اجرایی شده از نظر زیرساختی و عرضه آموزش ها مورد حمایت سازمان بیمه سلامت است. وی افزود: حذف دفترچه کاغذی بیمه بر مبنای تکالیف قانونی بند «ج» تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شده است. بر این اساس، ابزارهای الکترونیکی باید جایگزین دفترچه های کاغذی بیمه شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار نمود: مدیران کل استانی سازمان بیمه سلامت هم با طرح حذف دفترچه کاغذی تأمین اجتماعی همکاری کامل دارند و در همین زمینه آموزش ها و اطلاع رسانی لازم برای چگونگی دریافت خدمات سلامت بدون احتیاج به دفترچه کاغذی و دریافت کد HID عرضه می شود.

ناصحی اظهار داشت: سازمان های بیمه گر برای حذف دفترچه های کاغذی بیمه و نسخه نویسی الکترونیک همکاری و هماهنگی کاملی دارند. اجرای این تکالیف قانونی نیازمند همکاری و هماهنگی کامل میان سازمان های بیمه گر و طرف های قرارداد و همینطور سایر سازمان ها و دستگاههای ذیربط است.

وی بیان نمود: حذف دفترچه های کاغذی در کاهش مصرف کاغذ، کاهش خطاهای نسخه نویسی و نسخه پیچی، نظارت بیشتر بر داروهای تجویزی بسیار مؤثر است و به خصوص در دوران شیوع کرونا، اهمیت این اقدام بیشتر از پیش بر همگان روشن شده است.


منبع:

1399/12/07
12:29:05
0.0 / 5
748
تگهای خبر: آموزش , بیمه , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سلامت