در آیین بزرگداشت تلاشگران عرصه خدمات اورژانس هوایی.

كولیوند: عملیات های اورژانس هوایی موفقیت آمیز بوده است

كولیوند: عملیات های اورژانس هوایی موفقیت آمیز بوده است

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس با اعلان اینکه درسال گذشته اورژانس هوایی بیش از 34 هزار نفر از مصدومان را نجات داده و 65 درصد از مصدومان را به بیمارستان ها منتقل کرده است، اظهار داشت: عملیات اورژانس هوایی تا حالا بسیار موفقیت آمیز بوده و همکاران ما به خوبی کار امدادرسانی را در وضعیت سخت انجام داده اند.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا از سازمان اورژانس کشور؛ روز یکشنبه همزمان با سالروز بیعت همافران در ۱۹ بهمن ۵۷ با رهبر کبیر انقلاب آیین بزرگداشت تلاشگران عرصه خدمات اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور با حضور مدیران و خلبانان حوزه خدمات اورژانس هوایی در محل سازمان اورژانس کشور انجام شد.
دکتر پیرحسین کولیوند، در مراسم تقدیر از خلبانان اورژانس هوایی که به مناسبت روز نیروی هوایی در محل سازمان اورژانس برگزار شد، با اشاره به حادثه سقوط بالگرد هوانیروز در شهرکرد که در سال ۹۷ اتفاق افتاد، اظهار داشت: متاسفانه در آن حادثه، بالگرد هوایی که برای امداد رسانی به پرواز در آمده بود در دامنه کوه سقوط کرد و سه خدمه پروازی از پرسنل هوانیروز و دو کارشناس فوریت های اورژانس شهرکرد شهید شدند.
رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: در بحث پیوند اعضا، اورژانس هوایی اقدامات بسیار درخشانی انجام داده است به طوریکه عضو پیوندی را در کمترین زمان ممکن به مرکز درمانی مد نظر رسانده است.
کولیوند بیان کرد: اورژانس هوایی در حوادث طبیعی مانند سیل اخیر در سیستان و بلوچستان خدمات بی نظیری انجام داده اند. در انتقال مصدومان به بیمارستان ها در جریان زلزله کرمانشاه رکورد جدیدی را به ثبت رسانده ایم.
وی اشاره کرد: در جریان زلزله کرمانشاه کار انتقال ۷ هزار و ۳۲۰ مصدوم در کمتر از یک روز انجام شد که در حدود ۲ هزار مصدوم به تهران توسط اورژانس هوایی منتقل شدند.
در ادامه مراسم امیر قربانی، فرمانده هوا نیروز اظهار نمود: یکی از اولویت های ما کمک به مردم مظلوم و نیازمند است. در جریان زلزله کرمانشاه با مدیریت خوب اورژانس تمام مصدومان در کمترین زمان ممکن به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شدند.
وی بیان کرد: اورژانس هوایی در انتقال مصدومان در معابر صعب العبور کارنامه درخشانی از خود بجای گذاشته اند و پرسنل آن از عمق وجود به مردم و مصدومان خدمات خوبی را ارائه می دهند.
فرمانده هوا نیروز اظهار داشت: یک همدلی در میان پرسنل اورژانس به خصوص اورژانس هوایی کشور وجود دارد و همین موضوع سبب شده تا اقدامات درخشانی را در زمینه امداد رسانی به مصدومان صورت گیرد.
در این دیدار، امیر قربانی فرمانده هوانیروز، سردار نیک نژاد فرمانده هواناجا، سردار قاسمی جانشین فرمانده هوانیروز سپاه، امیر احدی مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آواسلامت و کاپیتان صفا معاون عملیات شرکت هلیکوپتری ایران ضمن سخنانی از عملکرد ریاست سازمان اورژانس کشور از گسترش خدمات اورژانس هوایی تشکر و تقدیر کردند.منبع:

1399/12/02
10:03:33
0.0 / 5
672
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت