رئیس اداره اورژانس هوایی كشور:

یكی از راهبردهای سازمان اورژانس كشور گسترش خدمات هوایی است

یكی از راهبردهای سازمان اورژانس كشور گسترش خدمات هوایی است

رئیس اداره اورژانس هوایی کشور اظهار داشت: یکی از راهبردهای سازمان اورژانس کشور گسترش خدمات و توسعه اورژانسی هوایی است.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، محمد سرور در آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ که بامداد امروز پنج شنبه(۹ بهمن) در شرکت پنها برگزار شد، طی سخنانی گفت: خوشبختانه شرکت پنها و صنایع هوایی کشور توانسته یک بالگرد بومی بسیار توانمند را تولید نماید که می تواند کاستی های اورژانس هوایی را با آن جبران کرد.
وی با اعلان اینکه ایران نوزدهمین کشور پهناور جهان است، اضافه کرد: قسمتی از جمعیت کشور ما در مناطق مرزی و محروم زندگی می کنند و بخشی هم زندگی عشایری دارند که این ها نیازمند خدمات فوریت های پزشکی هستند، این خدمات چون با مرگ و زندگی مردم سروکار دارد، خدمات بسیار باارزش و مهمی است و سازمان اورژانس کشوری برمبنای سیاست های کلی نظام که عدالت در ارائه خدمات بهداشتی و در دسترس بودن این خدمات است گسترش خدمات هوایی را در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس اداره اورژانس هوایی کشور با اشاره به اینکه در ارائه خدمات بالگردی غیر نظامی گرفتار کاستیهای فراوانی هستیم، اشاره کرد: خوشبختانه شرکت پنها و صنایع هوایی کشور توانسته یک بالگرد بومی بسیار توانمند را تولید نماید که می تواند کاستی های اورژانس هوایی را با آن جبران کرد.
سرور افزود: ما نیازمند ۸۰ فروند بالگرد و پایگاه هوایی در کشور هستیم برای اینکه بخش زیادی از سرمایه کشور در ترافیک، تصادفات جاده ای و مناطق مرزی و محروم از دست می رود و تولید بالگرد های که بتواند خدمات یک آمبولانس را در خود جای دهد بسیار مهم و راهگشا است.

وی اشاره کرد: هیچ چیزی خوشحال کننده تر از این نیست که یک وسیله نجات بخشِ مردم عزیزمان در حوادث و بلایای طبیعی، تولید دست صنعت گران کشور عزیزمان باشد.
آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ با حضور امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، سیروس وطن خواه مقدم رئیس مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، محمد سرور رئیس اورژانس هوایی کشور، آرش خدایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته، امیر سرتیپ دوم خلبان مجتبی روحانی مدیر عامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران و تعدادی از مسئولین کشوری در شرکت پنها انجام شد.
این میثاق نامه در آستانه چهل و دومین سالگرد طلیعه فجر انقلاب اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان و شهدای انقلاب و دفاع مقدس و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی در سال مزین به شعار جهش تولید و در امتداد تقویت و توسعه تولید ملی در پروژه تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ به امضا حاضرین رسید.


1399/11/26
15:54:55
0.0 / 5
720
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت