اخطار هواشناسی سطح زرد در غالب نقاط كشور

اخطار هواشناسی سطح زرد در غالب نقاط كشور

سازمان اورژانس كشور، اخطار هواشناسی سطح زرد را برای غالب نقاط كشور اعلام نمود.


به گزارش روز سه شنبه سازمان اورژانس کشور و بر مبنای اعلامیه شماره ۲۸ این سازمان، رشد ابرهای همرفتی بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و ناپایداری جو در بعداز ظهرچهارشنبه (فردا) همراه با رگبار باران، گاهی توام با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در زنجان، شمال همدان، جنوب مرکزی، ارتفاعات در استان های البرز، غرب مازندران و غرب اصفهان خواهد بود.
بر طبق این گزارش همین وضعیت هوا در روز پنج شنبه هشتم خرداد در شمال آذربایجان شرقی و زنجان پیشبینی می شود که در همین روز هم این وضعیت آخر خواهد گرفت و اثر آن همراه با احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، برخورد صاعقه و رخداد تگرگ خواهد بود.
سازمان اورژانس کشور در این حوزه سفارش کرد، از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و همینطور صعود به ارتفاعات اجتناب شود.
در اعلامیه شماره ۲۸ اورژانس کشور، افزایش دما و ماندگاری آن از امروز (سه شنبه) با افزایش میانگین ۳ تا ۶ درجه در غالب نقاط کشور تا روز جمعه (۹ خرداد) پیشبینی شده که همراه با افزایش مصرف آب و انرژی خواهد بود.
در این اعلامیه سفارش شده که در مصرف بهینه انرژی مدیریت و در بخش های مختلف کشاورزی، نظیر باغداران، گلخانه داران، مرغ داری ها و پرورش ماهی تمهیدات لازم صورت گیرد.
همچنین وزش باد شدید از اواخر وقت سه شنبه (امروز) همراه با گرد و خاک به همراه کاهش دید و کیفیت هوا در مناطق خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان بخصوص منطقه زابل، سمنان، شرق کرمان و شرق هرمزگان پیشبینی شده که این وضعیت تا روز جمعه (۹ خرداد) ادامه خواهد داشت و تحکیم سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و نظایر آن و همینطور پرهیز از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود شدن هوا و سایر اقدامات پیشگیرانه در این حوزه سفارش شده است.منبع:

1399/04/04
11:58:03
5.0 / 5
2101
تگهای خبر: تبلیغات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سلامت