بیماران كرونائی مازندران با ۳۲ دستگاه آمبولانس ویژه جابه جا می شوند

بیماران كرونائی مازندران با ۳۲ دستگاه آمبولانس ویژه جابه جا می شوند

رئیس اورژانس 115 مازندران اظهار داشت که بیماران کرونائی استان با 32 دستگاه آمبولانس ویژه جابه جا می شوند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر یحیی صالح طبری افزود که ۳۲ تیم عملیاتی مجهز، کار خدمات رسانی به بیماران کرونایی را تا رساندن به بیمارستان ها انجام می دهند.
وی با اشاره به اینکه در هر شهرستان کد مخصوص برای انتقال بیماران کرونا مثبت در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: این بیماران از راه آمبولانس های مشخص و مجهز به ادوات مخصوص به بیمارستان های معین که برای درمان بیماران کووید۱۹ مشخص شده اند، انتقال می یابند.
صالح طبری خدمات تیم های عملیاتی ویژه کرونا اورژانس را مجزا از فعالیت ۹۵ پایگاه دیگر ثابت، سیار و هوایی در سرتاسر استان توصیف کرد.
رئیس اورژانس ۱۱۵ مازندران با تکیه بر ماسک زدن و حفظ فاصله مناسب با افراد، از مردم خواست تا ضمن پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی ها، از ترددهای غیر ضرور پرهیز کنند و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.
طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل الان یکهزار و ۴۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند. ۴۵۷ تن از این بیماران تنها طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان بستری شدند.
مازندران بر اساس گزارش رسمی مرکز اورژانس هم اکنون ۱۸۳ دستگاه آمبولانس در اختیار دارد که ۱۴ دستگاه آن از نوع خودرو های کمک دار و آفرود است. ۵۵ دستگاه از آمبولانس ها هم از نوع "اسپرینتر ۳۱۵" پیشرفته است که به پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی همچون "موبایل ای سی یو"( mobile Icu) و "موبایل سی سی یو" (mobile ccu) یعنی بخش مراقبت های ویژه مجهز می باشد.


1399/11/09
12:27:16
0.0 / 5
928
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سلامت