رئیس سازمان اورژانس كشور اعلام كرد:

هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی كاهش تعداد مبتلایان به كرونا است

هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی كاهش تعداد مبتلایان به كرونا است

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس کشور اعلام نمود: کاهش تعداد مبتلایان به کرونا و آمار بستری شدگان از اهداف اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا از سازمان اورژانس کشور، پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با روسای مراکز اورژانس سراسر کشور اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در چارچوب بیماریابی، جداسازی و ارتقای دانش مردم در جهت کاهش تلفات اجرا می شود.
وی اضافه کرد: بیماران مبتلا به کرونا و آن هایی که امکان قرنطینه و جداسازی شان در منزل وجود ندارد به مراکز اقامتی منتقل و در این مراکز مستقر می شوند. تمام دستگاه ها همه ظرفیت های خویش را برای اجرای این طرح به کار گرفته اند و اغلب هتل ها و میهمان سراها برای استقرار مبتلایان در اختیار ما قرار داده شده اند.
رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی توضیح داد: در مرحله اول اولویت ما استفاده از ظرفیت هتل، خوابگاه و اتاق هاست و در صورت نیاز ما از ظرفیت سالن های ورزشی، شبستان ها و زائرسراها استفاده می نماییم.
کولیوند افزود: ما در مراکز مراقبتی سلامت، علاوه بر اسکان بیماران، خدماتی مانند کنترل بیماری توسط پزشک هم انجام می دهیم. اگر در حین اسکان، بیماران گرفتار مساله خاصی شدند، توسط اورژانس به بیمارستان منتقل خواهند شد. در مراکز مراقبتی سلامت فقط امور قرنطینه انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: تمام مراکز بهداشتی درمانی خدمات را به بیماران عرضه می دهند و حتی درمانگاه های مساجد هم خدمات بهداشتی و درمانی به مردم و بیماران عرضه می دهند. هزینه های این طرح در شهرهای مختلف متفاوت می باشد و شرایط جمعیتی در هر استان با مناطق دیگر فرق می کند، اما به صورت کلی مردم هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنند.
رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی اضافه کرد: در مراکز مراقبتی سلامت، معاینات پزشکی و کارهای درمانی بر مبنای دستورالعمل ها انجام می شود و حتی منوی غذای افراد بر مبنای برنامه غذایی متخصصان تغذیه است.
وی افزود: در مراکز مراقبتی سلامت نیازی به حضور همراه نیست و تمام کارهای مبتلایان توسط نیروهای ما انجام می شود. ما در حال بیماریابی و جداسازی مبتلایان به بیماری کرونا هستیم. یکی از اهداف این طرح، تشدید دستورالعمل ها، فرهنگ سازی، آموزش و حفاظت از گروه های صدمه پذیر مانند مادران آبستن است.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.منبع:

1399/10/23
12:21:44
0.0 / 5
681
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سلامت