مطالعات نشان می دهد؛

شناسایی دو داروی اثرگذار در كاهش زمان بهبود كووید 19

شناسایی دو داروی اثرگذار در كاهش زمان بهبود كووید 19

نتایج یک مطالعه نشان داده است ترکیب دو داروی باریسیتینیب و رمدسیویر مدت زمان بستری بیماران کرونایی را در بیمارستان از ۸ روز به ۷ روز می کاهد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، داروی باریسیتینیب در درمان روماتیسم مفصلی تأیید شده است. مطالعات قبلی هم نشان داده اند که خصوصیت های ضدویروسی و ضدالتهابی داروی باریسیتینیب به کاهش میزان ویروس، کاهش التهاب، و بهبود علایم کووید ۱۹ در بیماران بستری شده در بیمارستان کمک می نماید.
رمدسیویر، یک ماده ضد ویروسی است که دانشمندان در ابتدا برای درمان ابولا طراحی کردند. هم اکنون این دارو برای درمان کووید ۱۹ مفید می باشد. طبق نتایج یک آزمایش بالینی در ماه نوامبر، افرادی که رمدسیویر مصرف کردند زمان بهبودی شان ۱۰ روز کاهش یافت؛ در مقابل ۱۵ روز در افرادی که دارونما مصرف کرده بودند.
حال محققان در آزمایشی دریافتند ترکیب دو دارو باریسیتینیب و رمدسیویر در مقایسه با استفاده تنهایی هریک از این داروها، به مراتب مؤثرتر است.
محققان در آزمایشی بالینی ۱۰۳۳ شرکت کننده را از سراسر جهان موردمطالعه قرار دادند. آنها ۵۱۵ نفر را در گروه دریافت کننده رمدسیویر و باریسیتینیب قرار دادند درحالیکه ۵۱۸ نفر رمدسیویر همرا با دارونما دریافت نمودند. تمامی این شرکت کنندگان از روز اول تا ۲۹ روز تحت نظر بودند.
طبق گزارش این محققان، «مصرف داروی رمدسیویر همراه با باریسیتینیب بر مصرف رمدسیویر به تنهایی، در کاهش زمان بهبود و تسریع روند بهبود ارجحیت دارد.»
کسانی که رمدسیویر و باریسیتینیب دریافت نمودند، در مقایسه با افرادی که رمدسیویر و دارونما مصرف کرده بودند، مدت بهبودی شان به طورمیانگین ۱ روز کوتاه تر شده بود.


منبع:

1399/10/16
12:12:45
0.0 / 5
739
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سلامت