با تزریق روی ۳ داوطلب؛

تست انسانی واكسن ایرانی كرونا شروع شد

تست انسانی واكسن ایرانی كرونا شروع شد

سلامت: فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا امروز با تزریق بر روی یک بانوی ایرانی و معاون ستاد اجرائی فرمان امام (ره) با موفقیت شروع شد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، برمبنای اعلام مسئولان ستاد اجرائی فرمان امام (ره) امروز فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شروع شد.
امروز ۳ داوطلب واکسن را دریافت می کنند و این پروسه به مرور تا تزریق به داوطلب آخر که ۵۶ نفر هستند، ادامه خواهد داشت.
اولین بانوی ایرانی که این واکسن را دریافت کرد طیبه مخبر، دختر رئیس ستاد اجرائی فرمان امام است.

طیبه مخبر اولین داوطلب واکسن ایرانی کرونا در صحبت کوتاهی اظهار داشت: امیدوارم این روند علمی به نتیجه برسد و من هم مثل همه مردم ایران امیدوارم. خوشحالم ولی نه از اینکه نفر اول آزمایش واکسن ایرانی کرونا هستم بلکه از اینکه این پروسه علمی اینقدر در کشورمان خوب پیش رفت و به سلامتی همه مردم کشورمان منجر می شود.
پس از آن تست بعدی روی دکتر علی عسگری، معاون اجتماعی ستاد اجرائی فرمان امام (ره) و مدیرعامل پیشین خبرگزاری مهر انجام شد. دکتر علی عسگری در پاسخ به این پرسش که چه حسی دارید که برای تست انسانی واکسن کرونا کاندید شدید، اظهار داشت: الحمدالله؛ خیلی خوشحالم و واقعاً حس افتخار است و نگران نبودم. وی ادامه داد: این واکسن کاملاً ایمن است امیدوارم که این در مراحل بعدی هم این مساله ثابت شود. به سبب اینکه تقریباً از ابتدا در جریان تولید واکسن بودم باخبر هستم که این واکسن یکی از ایمن ترین واکسن های موجود است. معاون اجتماعی و امور استان های ستاد اجرائی فرمان امام (ره) در پیامی به مردم برای اطمینان به این واکسن ایرانی اظهار داشت: اطمینان دارم که اتفاقی نمی افتد برای اینکه ما در واکسن سازی سابقه طولانی در کشور داریم؛ این تکنولوژی امنی است و جای نگرانی ندارد. ان شاالله این مراحل طی شود و مردم بتوانند به زندگی عادی شان برگردند. برگشت مردم به زندگی عادی آرزوی همه ما است.

همچنین حمیدرضا خلیلی مدیرعامل یکی از شرکت های وابسته به ستاد اجرائی فرمان امام (ره) بعنوان سومین داوطلب واکسن ایرانی کرونا، در ظهر امروز واکسن را دریافت کرد.

در مراسم امروز وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مسئولان ستاد اجرائی فرمان امام (ره) حضور داشتند.
عضو کمیته علمی مقابله با ویروس کرونا در نشست مجریان مرحله اول تزریق واکسن ایرانی اظهار داشت: تمامی ۵۶ داوطلب واکسن ایرانی کرونا به مرور واکسن را دریافت می کنند. دکتر مینو محرز اضافه کرد: امروز شروع فاز انسانی واکسن ایرانی کرونا بود. نخستین تزریق انجام شد. مطمئن هستم که همه چیز خوب پیش می رود. من بسیار امیدوار هستم به این واکسن و امیدواریم که به زودی برای همه مردم آنرا داشته باشیم و از شر این ویروس کرونا خلاص شویم. وی ادامه داد: در مجموع ۵۶ نفر برای دوره اول تزریق واکسن دارند. امروز ۳ نفر و بقیه نیز به مرور ترزیق را انجام خواهند داد.


منبع:

1399/10/10
16:06:46
5.0 / 5
1104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت