رئیس سازمان اورژانس كشور اعلام كرد:

هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی كاهش تعداد مبتلایان به كرونا است

هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی كاهش تعداد مبتلایان به كرونا است

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس کشور اعلام نمود: کاهش تعداد مبتلایان به کرونا و آمار بستری شدگان از اهداف اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا از سازمان اورژانس کشور، پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با روسای مراکز اورژانس سراسر کشور اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در قالب بیماریابی، جداسازی و ارتقای دانش مردم در امتداد کاهش تلفات اجرا می شود.
وی اضافه کرد: بیماران مبتلا به کرونا و آن هایی که امکان قرنطینه و جداسازی شان در منزل وجود ندارد به مراکز اقامتی منتقل و در این مراکز مستقر می شوند. تمام دستگاهها همه ظرفیت های خودرا برای اجرای این طرح به کار گرفته اند و اغلب هتل ها و میهمان سراها برای استقرار مبتلایان در اختیار ما قرار داده شده اند.
رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی توضیح داد: در مرحله اول اولویت ما استفاده از ظرفیت هتل، خوابگاه و اتاق هاست و در صورت نیاز ما از ظرفیت سالن های ورزشی، شبستان ها و زائرسراها استفاده می نماییم.
کولیوند افزود: ما در مراکز مراقبتی سلامت، علاوه بر اسکان بیماران، خدماتی مانند کنترل بیماری توسط پزشک نیز انجام می دهیم. اگر در حین اسکان، بیماران گرفتار مسئله خاصی شدند، توسط اورژانس به بیمارستان منتقل خواهند شد. در مراکز مراقبتی سلامت فقط امور قرنطینه انجام می شود.
وی اشاره کرد: تمام مراکز بهداشتی درمانی خدمات را به بیماران ارائه می دهند و حتی درمانگاه های مساجد نیز خدمات بهداشتی و درمانی به مردم و بیماران ارائه می دهند. هزینه های این طرح در شهرهای مختلف متفاوت می باشد و شرایط جمعیتی در هر استان با مناطق دیگر فرق می کند، اما بطور کلی مردم هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنند.
رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی اضافه کرد: در مراکز مراقبتی سلامت، معاینات پزشکی و کارهای درمانی برمبنای دستورالعمل ها انجام می شود و حتی منوی غذای افراد برمبنای برنامه غذایی متخصصان تغذیه است.
وی افزود: در مراکز مراقبتی سلامت نیازی به حضور همراه نیست و تمام کارهای مبتلایان توسط نیروهای ما انجام می شود. ما در حال بیماریابی و جداسازی مبتلایان به بیماری کرونا هستیم. یکی از اهداف این طرح، تشدید دستورالعمل ها، فرهنگ سازی، آموزش و حفاظت از گروه های لطمه پذیر مانند مادران حامله است.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماریهای نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.منبع:

1399/10/03
21:55:47
5.0 / 5
730
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت