تهیه لیستی از هتل ها و مهمانسراها برای قرنطینه بیماران كرونا

تهیه لیستی از هتل ها و مهمانسراها برای قرنطینه بیماران كرونا

به گزارش سلامت رئیس سازمان اورژانس کشور که مسئولیت قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) را به عهده دارد، از تهیه لیستی از هتل ها و مهمانسراها برای قرنطینه بیماران کرونا اطلاع داد.


به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، «پیرحسین کولیوند» اضافه کرد: بعد از بازدید نمایندگان وزارت گردشگری و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از محل های مورد نظر برای ایجاد نقاهتگاه، لیستی از هتل ها و مهمانسراها که ظرفیت ایجاد محل مناسبی برای قرنطینه دارند، آماده و جهت استفاده هموطنان به روسای دانشگاه ها ابلاغ خواهد گردید.
کولیوند تصریح کرد: هدف از این طرح قرنطینه، جداسازی مبتلایان است. قرنطینه افراد در محیط هایی مانند هتل سبب حفظ کرامت هموطنان خواهد شد و برای افرادی که دارای توان مالی مناسب نیستند و نمی توانند قرنطینه را رعایت نمایند، این طرح، کمک کننده خواهد بود.
علیرضا ایزدی، مدیرکل حوزه ریاست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در نشستی که سه شنبه گذشته (چهارم آذرماه) با رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح حاج قاسم سلیمانی (آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا) و دبیر جامعه هتلداران ایران داشت، اعلام نمود که هتل های ایرانگردی و جهانگردی برای تبدیل به قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا اعلام آمادگی کرده اند.
وی اضافه کرد: این مجموعه با ۵۰ واحد اقامتی که قبل از پیروزی انقلاب با عنوان مهمانسراهای جهانگردی شناخته می شد و اولین زنجیره هتلی ایران به حساب می آمد، حالا در تملک شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی است که به صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی وابسته است. قدمت بعضی از این هتل هایِ بازسازی شده، به بیشتر از نیم قرن می رسد. مهمانسراهای جهانگردی در بعضی شهرها تنها اقامتگاه موجود گردشگری می باشد.
کامیار اسکندریون دبیر جامعه حرفه ای هتلداران ایران هم از عرضه لیستی از هتل های یک تا سه ستاره بخش خصوصی برای تبدیل به نقاهتگاه بیماران کرونا، به وزارت بهداشت اطلاع داده است.
وی درباره تعداد هتل هایی که مقرر است نقاهتگاه بیماران کرونا شوند، اظهار داشت: این آمار درحال تکمیل است. ما فرصت کمی داشتیم با این حال، برخی از هتل ها در همین زمان محدود، داوطلب شدند. ازاین رو ترجیح دادیم در دو فاز این طرح را پیگیری نماییم، در فاز نخست آن تعدادی که داوطلب شده بودند را به قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی، معرفی کردیم تا وارد جزئیات شویم و فاز بعدی را با داوطلبان احتمالیِ بعدی پیگیری خواهیم کرد.
اسکندیون درباره پراکندگی جغرافیایی هتل های داوطلب تبدیل به نقاهتگاه کرونا، عنوان کرد: در بعضی استان ها سه تا چهار واحد اعلام آمادگی کرده اند، در حالیکه از برخی استان ها هنوز هیچ واحد اقامتی برای تبدیل به نقاهتگاه اعلام آمادگی نکرده است.
وی درباره این که چه گروهی از هتل ها مقرر است به نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا تبدیل گردد و آیا در جریان این طرح از هتل های چهار و پنج ستاره بخش خصوصی استفاده خواهد شد، اظهار داشت: درجه ای که روی آن صحبت شده هتل های یک تا سه ستاره است اما اگر نیاز باشد، از هتل های چهار و پنج ستاره در صورت داوطلب شدن، استفاده خواهد شد. درحال حاضر گروه مهمانسراهای ایرانگردی و جهانگردی به این طرح پیوسته است اما مسئله این است که بعضی از آنها ظرفیت محدودی برای اقامت دارند و در محدوده شهری قرار ندارند. استاندارد این اقامتگاه ها را برای تبدیل به نقاهتگاه بیماران را باید قرارگاه پشتیبای شهید قاسم سلیمانی تایید کند.


1399/09/21
13:26:41
5.0 / 5
802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت