معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد:

كیت های تشخیص سریع كرونا در همه استانها توزیع می شود

كیت های تشخیص سریع كرونا در همه استانها توزیع می شود

به گزارش سلامت معاون درمان وزیر بهداشت اظهار داشت: کیت های تشخیص سریع کرونا در همه شهرستان به اندازه کافی توزیع می شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر، قاسم جان بابایی ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان «ولیان» الیگودرز با اشاره به اینکه به دعوت نماینده مردم الیگودرز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مسئولان شهرستان امروز خدمت مردم رسیدیم، گفت: اولویت ما بازدید از بخش های کرونا در بیمارستان ها است.
الیگودرز جزو شهرهایی است که به سرعت کاهش بستری کرونا داشته ایم
وی با اعلان اینکه با زحمت و تلاش فرماندار الیگودرز و با ایجاد محدودیت ها هم در سطح شهر و هم در برگزاری مراسمات، در شهرستان الیگودرز زودتر از جاهای دیگر شاهد کاهش بستری و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا هستیم، اشاره کرد: الیگودرز جزو جاهایی است که به سرعت کاهش بستری داشته ایم.
معاون درمان وزیر بهداشت تصریح کرد: در بیشتر بخش ها شاید یک سوم تخت ها خالی است، به تبع مرگ و میر هم کم می شود.

جان بابایی با اشاره به اینکه مهم ترین علت افزایش آمار مرگ و میر بیمارانی هستند که سن بالا دارند و زمان هایی است که بار بیماری زیاد می شود، اظهار داشت: در سطح شهرستان الیگودرز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و همت فرمانداری الیگودرز شاهد کاهش آمار بستری هستیم.
شهرستان جراح قلب ندارد که اهتمام می نماییم در این رابطه بوسیله معاونت آموزش وزارت بهداشت کمک کنیم
وی با اشاره به کمبود جراح در الیگودرز گفت: این شهرستان جراح قلب ندارد که اهتمام می نماییم در این رابطه بوسیله معاونت آموزش وزارت بهداشت کمک نماییم.
معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: چون بخش جراحی قلب فعال نیست، پس بخش آنژیوگرافی به تبع مشکل پیدا کرده است، وگرنه با ورود جراح قلب بخش آنژیوگرافی زودتر راه می افتد.
جان بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه با اقداماتی که در کشور شد و با تولید کیت تشخیص سریع آنتی ژن، خوشبختانه نتیجه تست افراد مشکوک سریع مشخص می شود، تصریح کرد: این کیت ها به همه استانها توزیع شده است، تولید داخل است و تست هم شده است.
وی اضافه کرد: این کیت های تشخیص سریع را به همه شهرستان به اندازه کافی می دهند که در بخش سرپایی در مراکز بهداشت هرکسی که مشکوک است تست انجام دهد.
کمک ویژه دولت برای استخدام نیروها
معاون درمان وزیر بهداشت همین طور با اشاره به اینکه دولت امسال واقعاً کار ویژه ای برای حوزه نیروی انسانی کرد و بیشترین کمک را در حوزه استخدامی داشت، گفت: پس از جذب استخدامی ها، باردیگر مجوز استخدام ۳۰ هزار نفر دیگر را داده است که کمک بزرگی است و بسیاری از افرادی که طرحی یا شرکتی هستند و یا نیروهای دیگر می توانند شرکت نمایند تا کمبودهای حوزه نیروی انسانی برطرف شود.


منبع:

1399/09/14
12:30:32
5.0 / 5
725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت