حوادث ویژه 996 نفر مصدوم برجای گذاشت

حوادث ویژه 996 نفر مصدوم برجای گذاشت

به گزارش سلامت سخنگوی سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: طی هفته گذشته در مجموع 442 حادثه ویژه پرتلفات در سامانه مركز هدایت عملیات و بحران (EOC) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ثبت گردید كه به دنبال این حوادث 996 نفر مصدوم و متاسفانه 112 نفر هم فوت شدند.


مجتبی خالدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب اضافه کرد: بیشترین مصدومان حوادث ویژه هفته گذشته مربوط به مصدومان سوانح ترافیکی با ۵۱۹ نفر معادل ۵۲ درصد از کل مصدومان این حوادث است.
وی با اعلان اینکه اگر مقایسه ای در آمار حوادث ویژه این هفته نسبت به هفته قبل داشته باشیم، توضیح داد: در حوادث هفته گذشته ۱۳ درصد کاهش مسمومیت با گاز منوکسیدکربن و ۱۸ درصد کاهش آماری در حوادث ویژه سوانح ترافیکی داشته ایم.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: طی هفته گذشته ۹۲ مورد حادثه ترافیکی ویژه و ۱۱۹ مورد مسمومیت با مونو کسیدکربن در سامانه مرکز هدایت عملیات و بحران (EOC) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت گردید که در
حوادث مربوط به مسمومیت با گاز مونو کسیدکربن ۲۴۹ نفر گرفتار مسمومیت و ۱۲ نفر هم جان باختند.
وی اظهار داشت: حریق و حوادثی مثل نشت گاز و انفجار در هفته گذشته ۳۷ مورد در سامانه هدایت عملیات و بحران وزارت بهداشت ثبت گردید که در این حوادث ۱۰۴ نفر مصدوم و تعدادی هم جانباخته داشتیم.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور توضیح داد: ۳۲ زمین لرزه بیش از ۲.۵ ریشتر در هفته گذشته ثبت گردید که بیشترین آن در استان خوزستان با چهار ریشتر و در استان سیستان و بلوچستان با چهار و نیم ریشتر رخ داد.
وی اظهارداشت: طی حوادث جوی هفته گذشته نیز ۱۲ هشدار جوی صادر شد که چهار هشدار مربوط به سواحل و دریا و ۶ مورد هشدار هواشناسی و ۲ مورد هشدار کشاورزی بود.
خالدی اضافه کرد: در هفته ای که گذشت دستورالعملی بعنوان دستورالعمل حوادث جوی برای تمامی مراکز اورژانس که درگیر این حوادث بودند صادر و هشدارهای هواشناسی و پیگیری های لازم انجام و همچنان نیز دانشگاه ها در حالت آماده باش هستند.
حوادث ویژه حوادثی هستند که بیشتر از پنج مصدوم یا دو فوتی داشته باشند.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماریهای نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و ماموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.منبع:

1399/09/10
16:21:50
5.0 / 5
816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سلامت