یافته جدید محققان؛

داروی دیابت در درمان نارسایی قلبی موثر است

داروی دیابت در درمان نارسایی قلبی موثر است

سلامت: پژوهشگران دریافتند بیماران مبتلا به نارسایی قلبی كه داروی دیابت empagliflozin دریافت می كردند شاهد بهبود قابل توجهی در ساختار و عملكرد قلبی شان بودند.به گزارش سلامت به نقل از مهر، در سطح جهان حدود ۲۳ میلیون نفر مبتلا به نارسایی قلبی هستند. نارسایی قلبی زمانی اتفاق می افتد که قلب نتواند خون را بطور مؤثر به سایر قسمت های بدن پمپاژ کند که سبب بروز علائمی مانند تنگی نفس، دشواری تنفس، ضعف و خستگی و افزایش وزن و تورم در پاها، مچ پا یا معده می شود.
به دلیل تجمع مایعات در ریه ها، کبد و اندام تحتانی، ممکنست پیشرفت کرده و به نارسایی احتقانی قلب تبدیل گردد. دلیلهای اساسی نارسایی قلبی شامل بیماری عروق کرونر، فشار خون بالا، چاقی، بیماری دریچه قلب و دیابت است.
گزینه های درمانی برای نارسایی قلبی شامل مصرف داروهای تجویز شده، کاهش میزان سدیم در رژیم غذایی، مصرف مقدار کمتر مایعات و ایجاد هرگونه تغییرات ضروری در سبک زندگی مانند رسیدن به وزن متعادل، ترک سیگار و رژیم غذایی سالم برای قلب است.
محققان دانشکده پزشکی آیسان نیویورک در این مطالعه ۸۴ شرکت کننده در رده سنی ۱۸ تا ۸۵ سال را به دو گروه تقسیم کردند: یک گروه روزانه ۱۰ میلی گرم empagliflozin و گروه دیگر، دارونما دریافت می کردند.
در شروع مطالعه، تمام شرکت کنندگان تحت «ام آرآی» قلب، تست ورزش ۶ دقیقه ای و تست قلبی تعیین میزان اکسیژن قرار گرفتند. پرسشنامه ای را هم در مورد کیفیت زندگی شأن تکمیل کردند.
بعد از ۶ ماه هر دو گروه دارونما یا empagliflozin، مجدداً تست های مشابه را انجام دادند.
محققان دریافتند که تقریباً ۸۰ درصد از کسانی که دارو دریافت کرده بودند، بهبود قابل توجهی در وضعیت شأن نمایان شد.
آنها همین طور کاهش اندازه و ضخامت قلب و گرفتگی کمتری در قلب داشتند، که نشان میدهد از شدت نارسایی قلبی شأن کاسته شده است. بگفته پژوهشگران، در این گروه از شرکت کنندگان، قلب به حالت تقریباً نرمال خود بازگشته بود.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1399/09/07
14:37:14
5.0 / 5
787
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سلامت