اولین شبكه اختصاصی امن اورژانس كشور در كاشان بهره برداری شد

اولین شبكه اختصاصی امن اورژانس كشور در كاشان بهره برداری شد

ایرنا- رئیس مركز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشكی كاشان از آغاز بهره برداری شبكه اختصاصی امن (APN) این مركز بعنوان یكی از اولین مركزهای اورژانس دارای این امكانات در كشور اطلاع داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، حسین ریاحی روز سه شنبه در آیین آغاز بهره برداری از این طرح در آستانه هفته پدافند غیرعامل تشریح کرد: اورژانس پیش بیمارستانی کاشان اولین مرکز دارای این سرویس بر بستر شبکه همراه اول در کشور است.
وی اضافه کرد: کاشان اولین مرکز اورژانسی است که در جهت مقابله با تهدیدهای سایبری و امن سازی شبکه سازمانی اتوماسیون عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی و همینطور شبکه ردیابی ناوگان خودرویی، با عنایت به بررسی پوشش اپراتورها در گسترده جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی، مبادرت به برقراری شبکه اختصاصی امن (APN) در بستر شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران کرد.
رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان بیان نمود: این خدمت از جانب شرکتهای اپراتور تأمین شده است و با ایجاد درگاه امن، مستقل و مجزا بر بستر شبکه اپراتور مورد نظر، تبادل اطلاعات را در هر لحظه و از هر مکان تسهیل می کند.
وی همچون مزیت های این سرویس را ارتباط دو طرفه و به هنگام، راه اندازی کم هزینه و آسان، امنیت بالا و حفاظت از اطلاعات، دسترسی دائمی و وابسته نبودن به اینترنت عنوان نمود.
ریاحی افزود: این امر جز با پشتکار و صرف زمان زیاد از جانب کارشناسان این مرکز و نهادهای ذی ربط مخابراتی برای سفارشی سازی این سرویس حاصل نشده است.
سالانه نزدیک به ۹۳ هزار تماس با ۱۱۵ گرفته می شود و روزانه ۸۰ مأموریت از جانب امدادگران اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان صورت می گیرد.
۲۳ پایگاه امداد و نجات شامل ۱۳ پایگاه شهری و ۱۰ پایگاه جاده ای در منطقه کاشان با ۴۵ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و نزدیک به ۱۹۰ نفر نیروی عملیاتی و ستادی در اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کاشان به مردم منطقه خدمات ارائه می دهند.
جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.منبع:

1399/09/02
21:40:57
5.0 / 5
987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت