معاون درمان ستاد مقابله با كرونا در تهران عنوان كرد؛

بستری روزانه ۱۰۰۰ بیمار كرونائی در تهران

بستری روزانه ۱۰۰۰ بیمار كرونائی در تهران

معاون درمان ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران، از بستری روزانه هزار بیمار كرونائی در بیمارستان های پایتخت آگاهی داد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، نادر توکلی، اظهار داشت: پس از شروع بحران کووید ۱۹، شاهد همدلی بسیار خوبی بودیم که این خود روحیه ایثارگری را افزایش داد.
وی ضمن اشاره به شرایط سخت دوران کرونا، اظهار داشت: کادر درمان در این چند ماهه به صورت شبانه روزی تمام توان خودرا برای مقابله با کرونا به کار گرفتند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: یکی دیگر از دستاوردهایی که در زمان کرونا به دست آمد، تجمیع خدمات و یکسان سازی منابع در سطح استان تهران بود که پس از تشکیل ستاد کرونا، تمام ظرفیت ها و منابع را ساماندهی و مورد استفاده قرار گرفت.
وی اظهار داشت: با پذیرش هزار بستری در طول شبانه روز، هیچ بیماری در پشت درهای بیمارستان نمانده و ما توانستیم تجمیع خدمات را بطور مشخص در سطح شهر تهران به انجام برسانیم.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اشاره کرد: وجود کرونا موجب شد تا نگاه ما نسبت به طراحی نوین بیمارستانی تغییر کند و علی رغم مشکلات موجود، همکاری بین بخشی توسعه یاید و زیرساخت های مراکز درمانی تجهیز شود.
توکلی اشاره کرد: یکی از طرح های مورد نیاز در حوزه درمان و بهداشت، بحث تله مدیسین (درمان از راه دور) است که امیدواریم با توسعه کلینیک های مجازی این چالش برطرف و شرایط بهبود یابد.
وی با اعلان اینکه دستاورد دیگر در دوران کرونا که جنبه اجتماعی داشت ایجاد مراکز مراقبتی و نقاهتگاهی در دوره اول بود و بخش خصوصی توانست رسالت اجتماعی خودرا در این عرصه به خوبی ایفا کند، اضافه کرد: راه اندازی و تجهیز بخش آزمایشگاهی، خرید خدمت کامل از بخش خصوصی و توسعه شبکه آزمایشگاهی از دیگر دستاوردهای این دوران بود.
توکلی اظهار داشت: یکی از چالش هایی که در دوران کرونا با آن مواجه هستیم عدم ملاقات برای بیماران کرونائی در بیمارستان ها است که پیشنهاد می کنم در قالب یک پروژه و برگزاری دوره های آموزشی از ظرفیت داوطلبان حوزه های مختلف و بهبود یافته برای ارائه خدمات غیر مدیکال استفاده گردد.

1399/09/01
14:49:47
5.0 / 5
788
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سلامت