حوادث ویژه 997 نفر مصدوم برجای گذاشت

حوادث ویژه 997 نفر مصدوم برجای گذاشت

به گزارش سلامت سخنگوی سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: طی هفته گذشته (از سوم تا دهم آبان ۹۹) در مجموع ۴۳۳ حادثه ویژه پرتلفات در مركز هدایت عملیات و بحران (EOC) این سازمان به ثبت رسید كه به دنبال این حوادث ۹۹۷ نفر مصدوم و متاسفانه ۱۲۶ نفر هم فوت شدند.


مجتبی خالدی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: بیشترین مصدومان حوادث ویژه هفته گذشته در ارتباط با مصدومان حوادث ترافیکی با ۶۲۳ نفر معادل ۶۲ درصد از کل مصدومان این حوادث است که نسبت به تعداد مصدومان هفته قبل حوادث ترافیکی پنج درصد کاهش داشته است.
وی افزود: متاسفانه در آمار حوادث ویژه هفته گذشته رشد ۱۰ درصدی مسمومین با گاز منوکسید کربن را شاهد می باشیم.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور توضیح داد: همینطور در هفته ای گذشته ۵۱ مورد حریق و انفجار در مواردی مثل نشست گاز و بی احتیاطی در سامانه اورژانس ۱۱۵ ثبت شده که سه نفر فوت شدند و ۷۱ نفر مصدوم شدند و در مورد مسمومیت با گاز منوکسید کربن ۵۶ مورد به ثبت رسید که ۹۸ نفر مسموم و ۱۲ نفر فوت کردند.
خالدی ضمن اشاره به زمین لرزه های رخ داده در هفته گذشته افزود: ۶۴ زلزله بالای ۲.۵ ریشتر در هفته گذشته رخ داد که بیشترین آنها در اوج قزوین با ۵.۴ بهآباد یزد با ۵.۲ و سالند خوزستان با ۴.۲ ریشتر ثبت و گزارش شد و در حوادث جوی هم عموما در استان های مرکزی، اصفهان، تهران و استان های شرقی کشور به خصوص خراسان رضوی، شمالی و جنوبی رخ داد.
وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ حادثه ویژه به ثبت رسید که ۲۴ حادثه آن ترافیکی نزدیک به ۳۲ درصد، ۵۰ مورد غیر ترافیکی و ۶۸ درصد طبیعا حوادث های معمول بودند که بیشترین حوادث ما در ارتباط با حوادث ترافیکی، آتش سوزی، مسمومیت و سایر حوادث معمول ثبت و گزارش شده است.
به قول خالدی، مهم ترین حادثه های هفته گذشته تصادف سمند با پیکان در دانشگاه خوزستان اندیمشک کمربندی ۹ دی با هشت مصدوم و برخورد دو دستگاه پژو پارس در دانشگاه خراسان جنوبی بین نهبندان و بیرجند با ۹ مصدوم و در دانشگاه زنجان هم تصادف پراید با پراید با ۹ مصدوم ثبت و گزارش شده است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هشت زمین لرزه با شدت بیشتر از ۲.۵ ریشتر در کشور رخ داد که زلزله زهره خوزستان با ۳.۵ ریشتر در عمق ۱۴ کیلومتر بود که خوشبختانه خسارتی را به همراه نداشتند.
حوادث ویژه حوادثی هستند که بیشتر از پنج مصدوم یا دو فوتی داشته باشند.
عرضه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
منبع:

1399/08/26
15:00:41
5.0 / 5
846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سلامت