معاون درمان وزارت بهداشت عنوان كرد؛

چرخش ویروس در منازل

چرخش ویروس در منازل

معاون درمان وزارت بهداشت، نسبت به چرخش ویروس كرونا در منازل اخطار داد و اظهار داشت: بچه ها جزو گروهی هستند كه به سرعت دیگران را مبتلا می كنند.


به گزارش سلامت به نقل از مهر، قاسم جان بابایی، با عنوان این مطلب که هر بیمار کرونایی به صورت متوسط پنج تا ۱۰ قلم دارو دریافت می کند که همه این داروها تحت پوشش بیمه قرار دارند، اضافه کرد: تنها یک قلم داروی ضدویروس که پیش از این در پرونده بیماران آزاد حساب می شد، بر مبنای مصوبه جدید از هفته گذشته در پوشش بیمه ای قرار گرفته است. وی اظهار داشت: در بیمارستان ها هم این نوع پوشش بیمه ای مدیریت خواهد شد و انتظار داریم تا هر چه سریع تر این مسیر را اصلاح کنند و دارو با پوشش بیمه ای در اختیار بیماران قرار گیرد. جان بابایی با اشاره به اینکه درصد بالایی از مبتلایان و جانباختگان کرونا را افراد بالای ۶۰ سال می سازند، افزود: کرونا درمان مشخصی ندارد و درمان مبتلایان آن بیشتر از هر چیز به مراقبت نیاز است و اصولی دارد که باید رعایت شود و اصول اصلی آن رجوع سریع بیمار با مشاهده اولین علایم آن به پزشک است که با تشخیص زودهنگام مرگ و میر ناشی از آن کاهش خواهد یافت، اما ترس و نگرانی سبب رجوع دیرهنگام افراد شده است. وی، ترس مردم را مهم ترین علت افزایش کرونا برشمرد و اضافه کرد: ترس نباید سبب رجوع دیرهنگام به مراکز درمانی شود، بلکه ترس اصلی باید از احتمال آلوده کردن دیگران باشد و تا زمانی که این ویروس در دنیا می چرخد هیچکس نمی تواند مدعی غلبه بر آن باشد چون که اصول موفقیت در این بخش رعایت پروتکل های بهداشتی، تشخیص و درمان زودهنگام و جدا کردن اعضای خانواده از فرد آلوده است. معاون درمان وزارت بهداشت، ضمن اشاره به چرخش ویروس کرونا در منازل، اظهار داشت: مردم در خانه ها کنار یکدیگر نشسته و در مهمانی های دسته جمعی حضور یافته و در کنار سفره های گروهی یکدیگر را آلوده می کنند. جان بابایی اضافه کرد: برخی افراد ناقل بدون علامت هستند خصوصاً بچه ها که جزو گروهی هستند که به سرعت دیگران را مبتلا می کنند. معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: اغلب مرگ و میرها در ارتباط با افراد مسن است که خیلی از آنان هم مقصر نیستند و فرد دیگری آنان را به این بیماری مبتلا کرده است که درصد خیلی از فوتی های بیمارستان سالمندان هستند که باید بیشتر مراقب آنان باشیم.

جان بابایی در واکنش به اعمال محدودیت های جدید، اظهار داشت: محدودیت ها طیف وسیعی دارد و تنها بستن خیابان نیست، بیشتر از محیط کسب و کار، در تجمعات است که این ویروس منتقل می شود و بسیاری از تجمعات غیرضروری کسب و کار نباید باشد.

1399/08/25
22:10:38
5.0 / 5
915
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت