قدردانی وزیر بهداشت از كوشش های پرسنل اورژانس هوایی

قدردانی وزیر بهداشت از كوشش های پرسنل اورژانس هوایی

سلامت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از كوشش های شبانه روزی پرسنل اورژانس هوایی جهت توسعه خدمات در مناطق سخت گذر در استان لرستان قدردانی كرد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، سعید نمکی از پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور و پرسنل اورژانس هوایی لرستان در خدمت رسانی به هموطنان و راه اندازی ۶۵ پد بالگرد در مناطق صعب العبور قدردانی کرد.
پایگاه های اورژانس هوایی خرم آباد و الیگودرز در استان لرستان از پایگاه های فعال اورژانس هوایی کشور هستند که از زمان راه اندازی این دو پایگاه، مرگ مادران حامله که غالباً از مردم غیور عشایر و روستاهای کوهستانی و سخت گذر است، ۵۰ درصد کاهش یافته و تمام مددجویان خدمات فوریتهای پزشکی در این مناطق با پذیرش مخاطرات پرواز در ارتفاعات اشترانکوه و زاگرس به مراکز درمانی در زمان طلایی منتقل شدند.
بنا به دستور وزیر بهداشت برای به حداقل رساندن مخاطرات در نشست و برخاست بالگردهای اورژانس، پرسنل اورژانس هوایی در استان لرستان اقدام به ایجاد ۶۵ هلی پد برای نشست و برخاست بالگرد در ارتفاعات زاگرس نموده اند تا دسترسی به روستاها و مردم لطمه دیده با سهولت و ایمنی بیشتری صورت گیرد.
منبع:

1399/08/17
20:14:37
5.0 / 5
877
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت