همتی:

بیمارستان نیمه كاره هلال احمر در عمان راه اندازی می شود

بیمارستان نیمه كاره هلال احمر در عمان راه اندازی می شود

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: به زودی زمینه های همكاری دو كشور ایران و عمان بررسی و فرایندهای منتج به انتقال سند بیمارستان انجام و سپس مراحل تجهیز و راه اندازی بیمارستان هلال احمر آغاز خواهد شد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، کریم همتی اظهار داشت: در مسافرت به کشور عمان و به منظور بررسی وضعیت بیمارستان هلال احمر ایران در این کشور، چند جلسه مختلف با سفیر و معاونین و اعضای سفارت ایران در عمان در همین خصوص و همینطور بازدید میدانی از محل بیمارستان که سال ۱۳۹۳ خریداری شده و به شکل یک ساختمان نیمه کاره و بدون استفاده رها شده است، انجام شد.
وی اضافه کرد: ساختمان این بیمارستان پس از خریداری، نیمه کاره رها و خیلی از تعهدات فروشنده انجام نشده و بر خلاف آنچه که قرار بوده طبق قرارداد منعقد شده، پرداخت مبلغ خرید بیمارستان به شکل تدریجی صورت گیرد، همان سال و ظرف چند ماه، کل مبلغ قرارداد که به قیمت امروز، ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار یا ۵.۵ میلیون ریال عمانی بوده پرداخت شده در صورتیکه هیچکدام از تعهدات فروشنده انجام نشده است.
همتی اظهار داشت: پس از بازدید از بیمارستان با فروشنده ساختمان هم در مورد انتقال سند و سایر تعهدات فروشنده جلسه داشتیم. علاوه بر آن، امروز پیش از ظهر با مشاور و معاونین وزیر بهداشت کشور عمان در همین زمینه جلسه ای برگزار گردید و دیدگاه های طرفین در مورد نیازمندی های درمانی عمان و همکاری هایی که می توان داشت، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: پس از بازگشت به تهران، زمینه های همکاری دو کشور بررسی و فرایندهای منتج به انتقال سند بیمارستان انجام و سپس مراحل تجهیز و راه اندازی بیمارستان آغاز خواهد شد.
 


منبع:

1399/08/12
19:14:52
5.0 / 5
883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سلامت