اخطار هواشناسی سطح زرد در غالب نقاط كشور

اخطار هواشناسی سطح زرد در غالب نقاط كشور

سلامت: سازمان اورژانس كشور، اخطار هواشناسی سطح زرد را برای غالب نقاط كشور اعلام نمود.


به گزارش روز سه شنبه سازمان اورژانس کشور و بر مبنای اعلامیه شماره ۲۸ این سازمان، رشد ابرهای همرفتی بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و ناپایداری جو در بعداز ظهرچهارشنبه (فردا) همراه با رگبار باران، گاهی توام با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در زنجان، شمال همدان، جنوب مرکزی، ارتفاعات در استان های البرز، غرب مازندران و غرب اصفهان خواهد بود.
بر طبق این گزارش همین وضعیت هوا در روز پنج شنبه هشتم خرداد در شمال آذربایجان شرقی و زنجان پیشبینی می شود که در همین روز هم این وضعیت آخر خواهد گرفت و اثر آن همراه با احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، برخورد صاعقه و رخداد تگرگ خواهد بود.
سازمان اورژانس کشور در این حوزه سفارش کرد، از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و همینطور صعود به ارتفاعات اجتناب شود.
در اعلامیه شماره ۲۸ اورژانس کشور، افزایش دما و ماندگاری آن از امروز (سه شنبه) با افزایش میانگین ۳ تا ۶ درجه در غالب نقاط کشور تا روز جمعه (۹ خرداد) پیشبینی شده که همراه با افزایش مصرف آب و انرژی خواهد بود.
در این اعلامیه سفارش شده که در مصرف بهینه انرژی مدیریت و در بخش های مختلف کشاورزی، نظیر باغداران، گلخانه داران، مرغ داری ها و پرورش ماهی تمهیدات لازم صورت گیرد.
همچنین وزش باد شدید از اواخر وقت سه شنبه (امروز) همراه با گرد و خاک به همراه کاهش دید و کیفیت هوا در مناطق خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان بخصوص منطقه زابل، سمنان، شرق کرمان و شرق هرمزگان پیشبینی شده که این وضعیت تا روز جمعه (۹ خرداد) ادامه خواهد داشت و تحکیم سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و نظایر آن و همینطور پرهیز از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود شدن هوا و سایر اقدامات پیشگیرانه در این حوزه سفارش شده است.


1399/03/24
14:23:12
5.0 / 5
2112
تگهای خبر: تبلیغات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سلامت