وزیر بهداشت خبر داد:

اختصاص ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت های پزشكی به بانوان

اختصاص ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت های پزشكی به بانوان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: قرار شد از مهر سالجاری ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت های پزشكی از میان بانوان باشد كه این مورد حلقه خدمت رسانی ما را تكمیل خواهد نمود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی در آیین بهره برداری و شروع به ساخت پروژه های جدید اورژانس در شیراز و اراک که شامل افتتاح دومین پایگاه ریلی اورژانس کشور در شیراز و شروع به ساخت ۱۰ پایگاه خیرساز اورژانس در اراک است، اضافه کرد: از روز نخست که به وزارت بهداشت آمدم، همواره یکی از نگرانی هایم این بود که ما نیازمند پرسنل زن و بانوان در اورژانس کشور هستیم. گرچه همه برادران عزیزمان در اورژانس کشور تابحال دل سوزانه به بانوان صدمه دیده خدمت رسانی کرده اند، اما برای این که خدمت رسانی به بانوان راحتتر باشد، بحث به کارگیری بانوان در اورژانس کشور عنوان شد که ۱۰ پایگاه در تهران و برخی شهرستان ها در این حوزه اختصاص داده شد.
وی افزود: همکارانم در اورژانس کشور که با صداقت، دقت و ایثارگری از دوران دفاع مقدس تا صحنه های پرملال مانند سیل، زلزله، حوادث جاده ای، مدیریت کرونا حضور دارند، یکی از پیش قراولان خدمتگزاری به مردم بودند. بنده بعنوان برادر کوچک و بعنوان وزیر بهداشت زانو می زنم و دست همه این عزیزان را می بوسم و از خداوند برای همه آنها آرزوی توفیق و سربلندی دارم.
تاسیس پایگاه ریلی اورژانس
وزیر بهداشت بیان نمود: تاسیس پایگاه ریلی اورژانس، اقدام بسیار اساسی و مهمی برای کاهش اضطراب افرادی است که با قطار و از راه شبکه ریلی سفر می کنند. همینطور منجر به افزایش ضریب رسیدگی به سوانح و سرعت عمل در خدمت رسانی می شود.
اورژانس خط اول رسیدگی به مصدومان است
نمکی اظهار داشت: اورژانس کشور همواره بعنوان نخستین خط دفاع ما و مرحله نخست رسیدگی به مصدومان، سانحه دیدگان و نیازمندان اورژانسی بهداشت و درمان کشور در صحنه ها حضور دارد. در سال ۹۸ پاسخگوی بیشتر از ۱۸ میلیون تلفن در اورژانس کشور بودیم. همینطور همکاران ما در اورژانس کشور بیشتر از ۴.۵ میلیون مأموریت انجام دادند. در سیلاب ها و زلزله سال قبل و اتفاقات دیگری مانند اربعین خدمت رسانی کردند. در اربعین نیروهای اورژانس کشور ۳.۵ میلیون زائر را در پایگاه های مختلفی که بر سر راه زائرین بود، مدیریت کردند و سال جاری ما داغ این عدم مسافرت را بر دل های مان داریم. امیدوارم با دعای دوستداران عشاق حضرت امام حسین (ع) بتوانیم بزودی بر بیماری کووید ۱۹ فائق آییم و و سال دیگر اربعین را با پای پیاده راهی کربلا شویم.
افزایش آمبولانس های اورژانس
وزیر بهداشت اظهار نمود: همکاران ما در اورژانس کشور توانستند بیشتر از ۹۶ هزار مورد بیمار قلبی را از راه کد ۲۴۷ و بیشتر از ۲۶ هزار مورد سکته مغزی را در دقایق اولیه از مرگ حتمی نجات دهند. اتفاقی که افتاد این بود که خوشبختانه تعداد آمبولانس های ما از ۲۴۰۰ آمبولانس به ۵۷۰۰ آمبولانس افزایش پیدا کرد. همینطور تعداد بالگردهای ما که هفت پایگاه اورژانس هوایی بود، به ۴۵ پایگاه افزایش یافت. همینطور مقرر است ۲۰۰۰ نیروی جدید را بزودی در اورژانس کشور استخدام نماییم.
راه اندازی آمبولانس های دریایی
وی بیان نمود: یکی از اقدامات زیبایی که سال قبل اتفاق افتاد، آمبولانس های دریایی بود که برای ساکنان جزایر خلیج همیشه فارس به کار آمد و سال جاری هم در راه اندازی اورژانس ریلی اقدام شد که عید غدیر نخستین مورد آنرا در استان زنجان راه اندازی کردیم و امروز دومین مورد آنرا در استان فارس افتتاح کردیم. در عین حال تا آخر سال موارد گوناگونی از اورژانس ریلی را افتتاح می نماییم که این حرکت زنجیره خدمت رسانی اورژانس را در کشور تکمیل می کند که به صورت زمینی، هوایی، دریایی و ریلی باشد.1399/07/24
11:26:49
5.0 / 5
985
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سلامت