وزیر بهداشت خبر داد:

اختصاص ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت های پزشكی به بانوان

اختصاص ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت های پزشكی به بانوان

به گزارش سلامت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: قرار شد از مهر سال جاری 30 درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت های پزشكی از میان بانوان باشد كه این مساله حلقه خدمت رسانی ما را تكمیل خواهدنمود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی در آیین بهره برداری و شروع به ساخت پروژه های جدید اورژانس در شیراز و اراک که شامل افتتاح دومین پایگاه ریلی اورژانس کشور در شیراز و شروع به ساخت ۱۰ پایگاه خیرساز اورژانس در اراک است، اضافه کرد: از روز نخست که به وزارت بهداشت آمدم، همیشه یکی از نگرانی هایم این بود که ما نیازمند پرسنل زن و بانوان در اورژانس کشور هستیم. گرچه همه برادران عزیزمان در اورژانس کشور تا حالا دل سوزانه به بانوان لطمه دیده خدمت رسانی کرده اند، اما برای این که خدمت رسانی به بانوان آسان تر باشد، بحث به کارگیری بانوان در اورژانس کشور عنوان شد که ۱۰ پایگاه در تهران و برخی شهرستان ها دراین زمینه اختصاص داده شد.
وی افزود: همکارانم در اورژانس کشور که با صداقت، دقت و ایثارگری از دوران دفاع مقدس تا صحنه های پرملال مانند سیل، زلزله، حوادث جاده ای، مدیریت کرونا حضور دارند، یکی از پیش قراولان خدمتگزاری به مردم بودند. بنده بعنوان برادر کوچک و بعنوان وزیر بهداشت زانو می زنم و دست همه این عزیزان را می بوسم و از خداوند برای همه آنها آرزوی توفیق و سربلندی دارم.
تاسیس پایگاه ریلی اورژانس
وزیر بهداشت بیان کرد: تاسیس پایگاه ریلی اورژانس، اقدام بسیار اساسی و مهمی برای کاهش اضطراب افرادی است که با قطار و بوسیله شبکه ریلی سفر می کنند. همین طور منجر به افزایش ضریب رسیدگی به سوانح و سرعت عمل در خدمت رسانی می شود.
اورژانس خط اول رسیدگی به مصدومان است
نمکی اظهار داشت: اورژانس کشور همیشه بعنوان نخستین خط دفاع ما و مرحله نخست رسیدگی به مصدومان، سانحه دیدگان و نیازمندان اورژانسی بهداشت و درمان کشور در صحنه ها حضور دارد. در سال ۹۸ پاسخگوی بیش از ۱۸ میلیون تلفن در اورژانس کشور بودیم. همین طور همکاران ما در اورژانس کشور بیش از ۴.۵ میلیون ماموریت انجام دادند. در سیلاب ها و زلزله سال قبل و اتفاقات دیگری مانند اربعین خدمت رسانی کردند. در اربعین نیروهای اورژانس کشور ۳.۵ میلیون زائر را در پایگاه های مختلفی که بر سر راه زوار بود، مدیریت کردند و امسال ما داغ این عدم مسافرت را بر دل های مان داریم. امیدوارم با دعای دوستداران عشاق حضرت امام حسین (ع) بتوانیم به زودی بر بیماری کووید ۱۹ فائق آییم و و سال دیگر اربعین را با پای پیاده راهی کربلا شویم.
افزایش آمبولانس های اورژانس
وزیر بهداشت اظهار نمود: همکاران ما در اورژانس کشور توانستند بیش از ۹۶ هزار مورد بیمار قلبی را بوسیله کد ۲۴۷ و بیش از ۲۶ هزار مورد سکته مغزی را در دقایق اولیه از مرگ حتمی نجات دهند. اتفاقی که افتاد این بود که خوشبختانه تعداد آمبولانس های ما از ۲۴۰۰ آمبولانس به ۵۷۰۰ آمبولانس افزایش پیدا کرد. همین طور تعداد بالگردهای ما که هفت پایگاه اورژانس هوایی بود، به ۴۵ پایگاه افزوده شد. همین طور مقرر است ۲۰۰۰ نیروی جدید را به زودی در اورژانس کشور استخدام نماییم.
راه اندازی آمبولانس های دریایی
وی بیان کرد: یکی از اقدامات زیبایی که سال قبل اتفاق افتاد، آمبولانس های دریایی بود که برای ساکنان جزایر خلیج همیشه فارس به کار آمد و امسال هم در راه اندازی اورژانس ریلی اقدام شد که عید غدیر نخستین مورد آنرا در استان زنجان راه اندازی کردیم و امروز دومین مورد آنرا در استان فارس افتتاح کردیم. در عین حال تا آخر سال موارد مختلفی از اورژانس ریلی را افتتاح می نماییم که این حرکت زنجیره خدمت رسانی اورژانس را در کشور تکمیل می کند که به صورت زمینی، هوایی، دریایی و ریلی باشد.
منبع:

1399/07/16
18:46:04
5.0 / 5
900
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سلامت