رئیس اورژانس هوایی كشور خبر داد:

انتقال 32 هزار بیمار و مصدوم بدحال با بالگردهای اورژانس 115

انتقال 32 هزار بیمار و مصدوم بدحال با بالگردهای اورژانس 115

به گزارش سلامت رئیس اورژانس هوایی كشور با اشاره به اینكه این اورژانس بیشتر از ۲۲ هزار مأموریت امداد هوایی انجام داد، اظهار داشت: بالگردهای اورژانس ۱۱۵ در اجرای این مأموریت های خود بیشتر از ۳۲ هزار بیمار و مصدوم بدحال را به مراكز درمانی منتقل كردند.


محمد سرور روز شنبه در نشست خبری ویدئو کنفرانسی به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: هم اکنون ۴۵ پایگاه اورژانس هوایی در سرتاسر کشور فعالیت دارند که با شروع طرح تحول نظام سلامت این خدمت جزو اولویت های اورژانس کشور قرار گرفت و از آن زمان همه تلاش خویش را انجام دادیم و در آینده نزدیک هم شاهد افتتاح چهل وششمین پایگاه در استان خراسان شمالی که تا کنون اورژانس هوایی نداشته است، خواهیم بود.
وی افزود: غالب بیماران که از جانب بالگردهای اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل می شوند بیماران بدحالی هستند که به علت اولویت در زمان طلایی، بعد مسافت و بسته بودن مسیرها در حوادث طبیعی و غیرطبیعی مشمول دریافت خدمات اورژانس هوایی می شوند.
رئیس اورژانس هوایی کشور افزود: هموطنان عزیزی که گرفتار سکته های قلبی و مغزی شوند و برای دریافت خدمات تخصصی نیازمند به مراکز مجهز هستند و از فاصله آنها با این مراکز بیشتر از یک ساعت باشد هم مشمول دریافت خدمات اورژانس هوایی می شوند و خدمات اورژانس هوایی به آنان عرضه خواهد شد.
سرور با اشاره به اینکه یکی از چالش های کشور رساندن ارگان های حیاتی مثل قلب، کبد و ریه برای پیوند به سایر بیماران از فرد دهند به فرد گیرنده حداکثر تا سه ساعت است، اظهار داشت: ایران نوزدهمین کشور پهناور دنیا است و به جهت اینکه بتوانیم ارگان های حیاتی را برای پیوند از شهری به شهری دیگر برسانیم نیازمند استفاده خدمات اورژانس هوایی هستیم.
وی اظهار داشت: از آغاز سال تا کنون ۲ هزار و ۱۲۶ مادر آبستن پرخطر را از مناطق سخت گذر به مراکز درمانی منتقل کرده ایم که برخی از آنها حتی در بالگردها زایمان داشته اند.
سرور افزود: در زمان حاضر بیشتر از ۲۰ فروند بالگرد در اختیار داریم و در توسعه اورژانس هوایی کشور با چالش های زیادی روبه رو هستیم، شرکت هایی که در حوزه غیرنظامی بتوانند با ما همکاری کنند به علت تحریم تعداد کمی هستند اما تلاش در تأمین زیرساخت های لازم داریم.
این مقام مسئول در سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: با آغاز به کار پایگاه اورژانس هوایی حدودا پوشش ما تبدیل به ۱۰۰ درصد می شود، اما تلاش ما این است که بتوانیم زمان طلایی را رعایت نماییم. زمان طلایی یک اصل در اورژانس است، یعنی همه افرادی که نیازمند دریافت خدمات هستند بتوانند ظرف حداکثر یک ساعت خویش را به مرکزی که خدمت مورد نظر آنها را ارائه می کند برسانند.
وی ادامه داد: عرضه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیر عمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.منبع:

1399/06/30
23:46:13
5.0 / 5
1104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت